Silesion.PL

serwis informacyjny

Rafał Gikiewicz obroni także przed kibolami [video] Union – Hertha 1:0

Ten mecz podzielił na nowo Berlin, jak trzydzieści lat przed upadku Muru Berlińskiego. Od początku meczu kibice obu zespołów byli bardzo aktywni. Race pojawiły się już na początku meczu. Ultras Herthy celowo wystrzeliwali race na boisko i trybuny, na których zasiedli kibice Union Berlin.

Z drugiej strony zakapturzeni pseudokibice Unionu przedostali się na boisko w celu konfrontacji z kibicami Herthy. W tym momencie postanowił zainterweniować bramkarz Union Rafał Gikiewicz, zapobiegając w ten sposób eskalacji zdarzeń.

https://youtu.be/2O7bxT8-Gg0

Ostatecznie Union wygrał z Herthą 1:0 w pierwszych od 1977 roku derbach Berlina w Bundeslidze. W 87. minucie jednak Derdyck Boyata sfaulował w polu karnym Christiana Gentynera. Bramka na wagę zwycięstwa zdobył Sebastian Polter, który skutecznie wykonał rzut karny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023