Silesion.PL

serwis informacyjny

Za filmową biografią Bee Gees stoją producenci „Bohemian Rhapsody” i Steven Spielberg

Do projektu filmowego o zespole braci Gibb dołączyli Amblin i Paramount Pictures Stevena Spielberga. King’s GK Films, który przyniósł wielki hit kasowy i nominowaną do Oscara za biografię zespołu Queen, zabezpieczył prawa do eksranizacji historii braci Gibb, a także prawa muzyczne grupy. Kolejnym producentem, który dołączył do prac nad filmem jest Paramount Pictures, które odniosły sukces w biograficznym filmie Rocketman o życiu Eltona Johna.

Steven Spielberg od dawna pracuje nad stworzeniem filmu Bee Gees – najpierw z DreamWorks, a ostatnio ze swoim Amblin. Film opowie historię jednego z najlepiej sprzedających się zespołów wszechczasów. Bee Gees to brytyjska grupa softrockowa, złożona z trzech braci Robina, Barry’ego i Maurice’a Gibbów. Światowy rozgłos zyskali dzięki nagraniu utworów w stylu disco, które trafiły na ścieżkę dźwiękową filmu Gorączka sobotniej nocy (1977). Ten spektakularny sukces doprowadził także do włączenia grupy w 1997 w poczet członków muzeum Rock and Roll Hall of Fame

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author