Silesion.PL

serwis informacyjny

Przestronny taras – jak go urządzić?

Przestronny taras – jak go urzadzic

Przestronny taras – jak go urzadzic

Kupując czy też budując swój wymarzony dom, coraz większą uwagę zwracamy na aspekt wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest to oczywiście jeden z kluczowych powodów, dla których decydujemy się na kupno domu.

Poza tym, że posiadanie własnego domu zapewnia nam większą przestrzeń i swobodę, to dodatkowo umożliwia nam spędzanie wolnego czasu, ciesząc się urokami pogody na własnym trasie. Coraz częściej zaczynamy doceniać tę możliwość, przez co decydujemy się na budowę przestronnych tarasów, które poza tym, że pozwolą nam miło spędzać wolny czas, to dadzą nam dodatkowe miejsce do przyjmowania naszych gości. W jaki zatem sposób urządzić taką przestrzeń, aby w pełni wykorzystać jej potencjał?

Zadbaj o funkcjonalność swojego tarasu

Planując urządzenie swojego wymarzonego tarasu, warto jest wcześniej zastanowić się nad tym, jakie funkcje ma on spełniać. Mając do dyspozycji sporą przestrzeń, takich możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Decydując się na jedną z ofert domu z tarasem na obido.pl, powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować o roli tarasu w naszym codziennym życiu i na podstawie tego wybrać odpowiednie meble. Jest to pierwszy krok do jego aranżacji.

Niewątpliwie sercem takiej przydomowej przestrzeni powinien być duży stół ogrodowy z krzesłami, który pomieści całą naszą rodzinę. Będzie mógł nam służyć, jako miejsce do spożywania posiłków, a także urządzania przyjęć i spotkań z najbliższymi. Wybierając meble, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego, nie musimy się dodatkowo obawiać o wpływ warunków atmosferycznych. Oczywiście warto jest zabezpieczyć je przed sezonem zimowym.

Idealnym uzupełnieniem może być komplet wypoczynkowy, w którego skład może wejść wygodne miejsce do siedzenia, fotele ogrodowe i praktyczny stolik kawowy. Zapewni nam to duży komfort, a nasi goście z pewnością docenią tak urządzoną strefę wypoczynku.

Jeżeli nie ogranicza nas przestrzeń, to na takim tarasie nie powinno zabraknąć także huśtawki lub specjalnego hamaka ogrodowego. Jego wielkość możemy spokojnie dobrać do naszych potrzeb, a w zamian otrzymamy miejsce, w którym przyjemnie poczytamy książkę lub zrobimy sobie drzemkę na świeżym powietrzu.

Nie zapomnij o zieleni

Gdy już zadbaliśmy o odpowiednie wyposażenie naszego przestronnego tarasu, możemy skupić się na równie istotnej kwestii, jaką jest roślinność. Taras jest często przedłużeniem naszego salonu, jednak warto jest zaakcentować jego odrębności i bliskość ogrodu. Poza tym różnorodność roślin pomaga nam się wyciszyć i potrafi nas cieszyć przez cały rok.

Wybierając rośliny do naszego tarasu, możemy podzielić je na dwie główne grupy. Pierwsza to rośliny, które będą stałym elementem takiej przestrzeni. Możemy do nich zaliczyć niektóre odmiany drzew, krzewy ozdobne lub różne gatunki traw. Są to rośliny, które podkreślą charakter całego tarasu. W tym celu dobrze sprawdzają się odmiany brzozy karłowatej i klon palmowy, które dodatkowo zapewnią nam cień. Z traw ozdobnym możemy stworzyć swoistą zieloną ścianę. Wystarczy do tego wykorzystać kilka podłużnych donic, w których posadzimy różne odmiany takich roślin.

Drugą grupą są rośliny sezonowe, dzięki którym nasz taras będzie zmieniał się wraz ze zmieniającymi się porami roku. W sezonie wiosennym i letnim będą to różne odmiany roślin kwitnących i przyciągających owady, natomiast w sezonie jesiennym możemy postawić na piękne wrzosy. Wśród takich roślin nie powinno też zabraknąć roślin owocowych i jadalnych, takich jak truskawki czy aromatyczne zioła. Mogą one stanowić dodatek w aranżacji, w postaci wiszących donic czy także ozdabiać zamontowane wcześniej półki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

4 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Uwielbiam wypoczywać na tarasie, nas teraz czeka remont dlatego też powoli rozglądamy się za projektem. Strasznie wpadły mi w oko płyty tarasowe Bruk-bet, ale mają tak duży wybór, że ciężko mi podjąć decyzję, więc chyba dobrze, że zaczęłam z dużym wyprzedzeniem wszystko planować 🙂

I jak tam ich oferta wygląda? widziałem tą serię prestige i tamte projekty wyglądają bosko, ale to było jakiś czas temu. Teraz też szukam i myślę czy właśnie nie celować w coś z tej linii

my wlasnie mamy serie prestige, świetnie to wygląda. No i jakość boska

Oni generalnie wszystko mają spoko jakościowo i wyglądowo. Popacz w necie, znajdziesz co tam różnego mają