Silesion.PL

serwis informacyjny

Młyńska.6 w Katowicach gotowa na przyjęcie najemców

Mlynska.6

Mlynska.6

Centrum Katowic wzbogaciło się o kolejny nowoczesny budynek biurowy – inwestycja Młyńska.6 dostała pozwolenie na użytkowanie. Wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest firma Colliers.

Młyńska.6 to 8-piętrowy, kameralny budynek oferujący prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Stonowany, butikowy charakter oraz elegancki design sprawiają, że inwestycja doskonale wpasowuje się w tkankę historycznego centrum Katowic. Dodatkowym wyróżnikiem obiektu jest częściowo pokryta roślinnością fasada, która podkreśla proekologiczne podejście do biznesu właściciela inwestycji – spółki UBM Development.

– UBM Development to deweloper z dużym doświadczeniem w inwestycjach biurowych i hotelowych. Bezpośrednia bliskość Mercure Katowice City Center wyposażonego w sale konferencyjne czyni kompleks Młyńska.6 idealnym miejscem spotkań biznesowych, a połączenie funkcji hotelowej z biurową to niewątpliwy atut inwestycji, który wyróżnia ją na tle konkurencyjnych powierzchni biurowych w Katowicach. Projekt charakteryzuje się również nietuzinkowymi wnętrzami o wysokim standardzie wykończenia – funkcjonalna i otwarta przestrzeń z możliwością jej elastycznej aranżacji pozwala stworzyć miejsce pracy dostosowane do potrzeb i wymogów każdej firmy – mówi Anna Wilhelmsson-Polak, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowej w Colliers.

Poza centrum konferencyjnym do dyspozycji najemców w budynku hotelowym jest również restauracja i parking podziemny z 74 miejscami dla samochodów i 30 dla rowerów. Biurowiec został wyposażony w nowoczesne, proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak BMS (system zarządzania budynkiem), kable światłowodowe czy system kontroli dostępu. Posiada także udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością.

Doskonała lokalizacja budynku Młyńska.6 – w samym centrum Katowic, raptem kilka minut spacerem od Rynku – pozwala na wygodną komunikację z różnymi częściami miasta i całą aglomeracją śląską, dzięki dostępnym w pobliżu licznym połączeniom autobusowym, tramwajowym i kolejowym, a także znajdującej się nieopodal stacji rowerów miejskich. Dojazd samochodem do Drogowej Trasy Średnicowej i katowickiego Spodka zajmuje ok. 6 minut, do lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach i krakowskiego lotniska w Balicach dotrzeć można w ok. 45 minut. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, punkty handlowe (m.in. Galeria Katowicka) i usługowe oraz ośrodki akademickie, w tym Uniwersytet Śląski.

Wraca aktywność

Dane Colliers po pierwszym półroczu pokazują, że zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w Katowicach zaczyna ponownie rosnąć.

– Pomimo znacznego spowolnienia ekonomicznego wywołanego pandemią COVID-19, w I połowie 2021 r. wolumen transakcji najmu na rynku katowickim wyniósł ponad 39 tys. mkw. – to o blisko 47% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to wynajęto 26,5 tys. mkw. Ten wynik pokazuje, że firmy zaczynają powoli wracać do decyzji odnośnie najmu powierzchni biurowej. Świadczy o tym również utrzymujący się jeden z najniższych wskaźników pustostanów (9,2%) wśród miast regionalnych – jest to obecnie drugi wynik w kraju, zaraz po Szczecinie. Wysoki standard oraz doskonała lokalizacja biurowca Młyńska.6 z pewnością szybko przyciągnie najemców – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author