Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 38. kolejką Polskiej Hokej Ligi: Lider kontra wicelider

starcie dwoch najlepszych ekip Polskiej Hokej Ligi Re Plast Unii Oswiecim z GKS Katowice

starcie dwoch najlepszych ekip Polskiej Hokej Ligi Re Plast Unii Oswiecim z GKS Katowice

W piątek, 21 stycznia dojdzie do czterech bardzo ciekawych spotkań. Hitem kolejki będzie starcie dwóch najlepszych ekip Polskiej Hokej Ligi, Re-Plast Unii Oświęcim z GKS Katowice.

Najlepszy atak i najlepsza obrona

Katowiczanie tracą do oświęcimian zaledwie dwa punkty, więc stawką tego meczu będą nie tylko trzy punkty, ale również fotel lidera. Z pewnością nie będziemy narzekać na brak bramek i emocji. Oba zespoły potrafią strzelać, na co wskazuje fakt, że są to dwa najbardziej bramkostrzelne zespoły w lidze. Unia zdobyła 121 bramek, a GieKSa strzeliła 113 goli. Biało-niebiescy, jak i hokeiści GieKSy potrafią też znakomicie bronić. Te dwie ekipy wyróżniają się również najmniejszą liczbą straconych goli. Dotychczas Unia straciła 72 bramki, a Ślązacy 66.

Rozpędzona Cracovia

Ciarko STS Sanok zmierzy się z Comarch Cracovią. Sanoczanie już raz ograli wicemistrzów Polski. W meczu domowym, na początku grudnia, pokonali Pasy 7:3. Od tego momentu jednak sporo się zmieniło. Krakowianie mają na koncie cztery zwycięstwa z rzędu w lidze a pod koniec grudnia świętowali zdobycie Pucharu Polski. Z kolei zawodnicy z Podkarpacia przegrali 4 z 5 ostatnich meczów. Warto obserwować grę Jakuba Bukowskiego, który jest aktualnie na szczycie klasyfikacji strzeleckiej. Zawodnik Ciarko STS Sanok zdobył 24 bramki.

Pomysł na grę

W Nowym Targ miejscowi zagrają z GKS Tychy. We wtorek Ślązacy odnieśli okazałe zwycięstwo 8:1 z Zagłębiem Sosnowiec i wygrali pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Andrieja Sidorienki. Trójkolorowi w ostatnim spotkaniu wyróżniali się pomysłem na grę, polotem i skutecznością.

Muszą wejść na szczyt

W ostatnim piątkowym spotkaniu sosnowiczanie zagrają z mistrzem Polski – JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Grzegorza Klicha na ostatnie dziesięć spotkań wygrali dwa. We wtorek jastrzębianie po zaciętej walce pokonali sanoczan 2:1 i zrewanżowali się tej drużynie za porażkę w 35. kolejce 4:7. Zagłębie będzie miało twardy orzech do zgryzienia. Jeśli chcą pokusić się o zdobycie trzech punktów, muszą wejść na szczyt swoich umiejętności.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024