38 kolejka PHL: Fraszko bohaterem w hicie kolejki

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

Piątkowa kolejka stała pod znakiem bardzo zaciętych spotkań, czego najlepszym przykładem był hit kolejki, w którym mierzyły się zespoły z Oświęcimia i Katowic, gdzie o wyniku zdecydował gol zdobyli tuż przed syreną kończącą dogrywkę!

Mecz w Oświęcimiu rozkręcał się z tercji na tercję zapewniając kibicom ogromne emocje. Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie po trafieniu Strletsova. Katowiczanie odpowiedzieli na te trafienie w drugiej tercji. W 26 minucie wyrównał Igor Smal, a pięć minut później na 2:1podwyższył Bartłomiej Fraszko. Te dwa ciosy pozytywnie wpłynęły na oświęcimian, bo już 4 minuty później zdołali wyrównać po golu Krystian Dziubińskiego. Ten sam zawodnik trafił w 47 minucie, dzięki czemu Unia wyszła na prowadzenie. Katowiczanie walczyli jednak do samego końca. Determinacja się opłaciła, a autorem trafienia na 3:3 był Mateusz Michalski. O wyniku miała zdecydować więc dogrywka bądź karne. Co ciekawe, katowiczanie mogli zakończyć spotkanie już po niecałej minucie od rozpoczęcia dogrywki, ale rzut karny zmarnował Carl Hudson. Jego błąd na 9 sekund przed końcową syreną naprawił Fraszko, który zaliczył drugie trafienie w tym spotkaniu dając zwycięstwo katowiczanom.

Do Sanoka przyjechał zdobywca Pucharu Polski – Comarch Cracovia. I jak na zdobywcę pucharu przystało, krakowianie już w pierwszej tercji postanowili pokazać, że to im należy się zwycięstwo. Wynik otworzył Collin Shirley w 11 minucie, a minutę później podwyższył Evgeni Bodrov. W drugiej tercji sanoczanie chcieli zabrać się za odrabianie strat, ale raz, że byli nieskuteczni a dwa – krakowianie dobrze radzili sobie w defensywie. Co się nie udało w drugiej, Ciarko zrobiło w trzeciej. Gole Sawickiego w 44 minucie oraz Tamminena w 52 dały nadzieję gospodarzom na korzystny wynik. Te szybko rozwiali krakowianie wychodząc na prowadzenie po bramkach Nemeca i Popiticha. Obydwa gole padły w niecałą minutę. Zwycięstwo przypieczętował Brynkus trafiając w 59 minucie.

W Nowym Targu miejscowe Podhale postawiło bardzo trudne warunki drużynie GKS Tychy. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17 minucie po golu Gościńskiego. Wyrównał w 25 minucie Wielkiewicz. Tyszanie szalę zwycięstwa zdołali przechylić na swoją korzyść dopiero pod koniec trzeciej tercji. Zwycięskie trafienie zaliczył Szczechura.

W ostatnim spotkaniu 38. kolejki JKH GKS Jastrzębie pokonało na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze wykorzystując grę w przewadze. Prowadzeniem cieszyli się niewiele ponad minutę, bo w 11 minucie wyrównał Kasperlik. Na kolejne trafienie czekaliśmy do trzeciej tercji. W 47 minucie bramkarza Zagłębia pokonał Roman Rac dzięki czemu Mistrzowie Polski wrócili do domu z kompletem punktów.