Silesion.PL

serwis informacyjny

37. kolejka PHL: Mnóstwo bramek i emocji

37. kolejka PHL Mnostwo bramek i emocji

29 bramek i fura emocji. Tak wyglądała 37. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Comarch Cracovia prowadziła po dwóch tercjach 5:0, ale w trzeciej odsłonie torunianie pokazali charakter. Tyszanie i katowiczanie odnieśli efektowne zwycięstwa.

Pod Wawelem gospodarze przez dwie tercje dominowali w starciu z KH Energa Toruń. Pod koniec grudnia w finale Pucharu Polski Comarch Cracovia wygrała ze Stalowymi Piernikami 3:0. We wtorek po dwóch tercjach było 5:0, ale w ostatniej odsłonie torunianie przeszli metamorfozę. Ta część gry zakończyła się wygraną gości 4:0. Ostatecznie Pasy wygrały 5:4. Podopieczni Rudolfa Rohacka zaliczyli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Z kolei tyszanie wygrali pierwszy mecz pod wodzą trenera Andreja Sidorenki. Ślązacy byli bezlitośni dla Zagłębia Sosnowiec. Jean Dupuy trafił do siatki już w 54 sekundzie, a strzelanie zakończył w 56. minucie Mateusz Gościński. GKS Tychy wygrał aż 8:1.

W Satelicie GieKSa jeszcze wyżej pokonała Tauron Podhale Nowy Targ. Strzelanie rozpoczął w pierwszych sekundach Marcin Kolusz, który w poprzednim tygodniu przeszedł z Podhala do katowickiego klubu. Z uśmiechem opuszczał taflę miejscowy bramkarz Maciej Miarka, który po raz pierwszy zagrał w tym sezonie i znakomicie zastąpił Johna Murray’a, zachowując czyste konto.

Mistrzowie Polski JKH GKS pokonali Ciarko STS Sanok 2:1 po zaciętym i ciekawym spotkaniu. Podopieczni Roberta Kalabera dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze. Goście prezentowali się dobrze, ale wyjechali z Górnego Śląska bez punktów.

37. kolejka PHL

wtorek, 18 stycznia

• GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Dupuy 1, Galant 8, Marzec 14, Szczechura 25, Mroczkowski 31, Galant 44, Cichy 55, Gościński 56 – Vasilev 42

• JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)