Silesion.PL

serwis informacyjny

Polskie zwycięstwa na otwarcie Warsaw Jumping CSIO4*

Polskie zwyciestwa na otwarcie Warsaw Jumping CSIO4 2022

Polskie zwyciestwa na otwarcie Warsaw Jumping CSIO4 2022

Dwa polskie zwycięstwa na początek, komplet punktów do rankingu światowego dla reprezentanta Belgii. Dziś na terenie stołecznego Toru Wyścigów Konnych Służewiec rozpoczęły się prestiżowe międzynarodowe zawody jeździeckie Warsaw Jumping CSIO4*, w ramach których rozgrywany jest finał europejskiej serii Pucharu Narodów – Longines EEF Series Final.

Warsaw Jumping 2022 to cztery dni zmagań w olimpijskiej konkurencji skoków przez przeszkody. Od czwartku do niedzieli zostanie rozegranych łącznie pięć konkursów zaliczanych do rankingu światowego (Longines Ranking). Zwieńczeniem zawodów będzie prestiżowy finał EEF Series, w którym o zwycięstwo powalczy 11 drużyn narodowych. Na warszawski Służewiec zjechali najlepsi zawodnicy z całej Europy, w tym aktualny brązowy medalista mistrzostw świata Holender Maikel van der Vleuten oraz złoty i srebrny medalista mistrzostw Polski.

Lepszego otwarcia polscy kibice nie mogli sobie wymarzyć. Reprezentanci kraju zwyciężyli w dwóch pierwszych czwartkowych konkursach. Multimedalista mistrzostw Polski, a obecny wicemistrz Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w konkursie CSI2* o nagrodę Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej z przeszkodami o wysokości 135 cm. Zawodnik dosiadał konia Olimpic Star. 

„Pierwszy konkurs, każdy tak się nieco czaił, a ja starałem się to wykorzystać. Udało się. Parkur wejściowy, ale arena jest dość specyficzna, mocno zamknięta, a to wyzwanie dla mniej doświadczonych koni” – powiedział.

W drugim z czwartkowych konkursów, otwierającym zmagania w ramach CSIO4* z przeszkodami o wysokości 140 cm o nagrodę Traf Zakłady Wzajemne zwycięstwo odniósł Michał Kaźmierczak. Reprezentant Polski startował na wyhodowanym w Polsce Whoopy Boy.

Punktualnie o 15.30 rozpoczął się najważniejszy konkurs dnia, będący kwalifikacją do jutrzejszego Grand Prix. Zaliczany do Longines Ranking konkurs z pulą opiewającą na ponad 100 000 złotych rozegrano o nagrodę CaseIH pod patronatem Świata Koni. Stawką były nie tylko wysokie premie finansowe i prawo startu w Grand Prix, ale również punkty do rankingu światowego. 

W konkursie zwyciężył Wilm Vermeir. Belg startujący na klaczy Hotshot ukończył przejazd w czasie 61,95 s. Warszawski triumf dał mu 50 punktów do rankingu światowego. Kluczem do sukcesu była krótka, dynamiczna jazda szczególnie w zakrętach.

„To był szybki parkur, a mój koń Hotshot był dziś lekko szalony, wiec miałem szczęście. Ale czasami żeby wgrać trzeba mieć farta, więc to był mój szczęśliwy dzień. To mój kolejny raz w Polsce, ale pierwszy na Warsaw Jumping. To piękne show, bardzo dobra arena!” – podkreślił triumfator.

Drugie miejsce wywalczył reprezentant Polski Andrzej Opłatek na Le Cordial. Dzięki świetnej jeździe Polak zameldował się na mecie z czasem 63,05 s. Trzecie miejsce zajął Niemiec, Mario Stevens na Carrie 22, pokonując parkur bezbłędnie w czasie 63,57 s. Najszybszy w konkursie był Jarosław Skrzyczyński. Czas 61,23 s dałby zwycięstwo gdyby nie zrzutka.

W piątek w konkursie Grand Prix zobaczymy 50 zawodników – 41 z nich to członkowie reprezentacji, które w niedzielę powalczą w EEF Series Final, o losie 9 pozostałych miejsc zdecydowały wyniki dzisiejszej rywalizacji.

Wydarzeniu towarzyszy szereg atrakcji dla kibiców. W czwartek oficjalny chronometrażysta zawodów – szwajcarska marka Longines zaproszonym gościom zaprezentowała najnowszy zegarek Longines Ultra-Chron. W modelu, który nie był wcześniej dostępny w Polsce, zastosowany został mechanizm o wysokiej częstotliwości pracy. Balans tego mechanizmu pracuje z częstotliwością 36 tys. uderzeń na godzinę, co pozwala na mierzenie czasu z wyjątkową precyzją. Zastosowano również krzemowy włos balansu – pozwala na eliminacje wszelkich wahań pola magnetycznego. To opcja idealna dla ludzi sportu, ale dostosowana do obecnych czasów i designu.

WARSAW JUMPING CSIO 4*

Wydarzenie, jako jedyna taka impreza w Polsce, a jedna z niewielu na świecie, połączy dwa światy – olimpijskich skoków przez przeszkody z wyścigami konnymi. Międzynarodowe zawody jeździeckie wieńczące europejski cykl rozgrywek Pucharu Narodów Longines EEF Series. Wysoka ranga zawodów oraz atrakcyjna pula nagród, gwarantują zainteresowanie branży jeździeckiej z całej Europy. Wydarzenie to, realizowane w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, wpisuje się w kalendarz najważniejszych sportowych wydarzeń w 2022 roku, przyciągając uwagę nie tylko świata jeździeckiego, ale także biznesu, kultury i polityki.

LONGINES EEF SERIES FINAL

Podczas zawodów WARSAW JUMPING CSIO4* odbywa się Europejski Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES FINAL – zwieńczenie cyklu Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzonego przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Rywalizacja została podzielona na cztery europejskie regiony – północny, południowy, centralny i zachodni. Prawo startu w serii otrzymało 38 narodowych Federacji – członków EEF. Na Longines EEF Series złożyły się kwalifikacje CSIO2* i CSIO3*, półfinały i finał na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca cyklu zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2023 roku.

EUROPEJSKA FEDERACJA JEŹDZIECKA

Europejska Federacja Jeździecka została założona w 2009 roku w celu zajęcia się problematyką jeździectwa na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 r. wraz z 27 federacjami narodowymi (NF), w tym z Włochami, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu narodów europejskich w FEI, która na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 r. ujednolicił grupy FEI I i II w ramach grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęła się współpraca między Europejską Federacją Jeździecką a Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obejmuje obecnie i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

LONGINES

Działająca od 1832 roku w szwajcarskim Saint-Imier firma zegarmistrzowska Longines posiada doświadczenie przesiąknięte tradycją, elegancją i wydajnością. Dzięki wielopokoleniowemu doświadczeniu jako oficjalny chronometrażysta mistrzostw świata i partner międzynarodowych federacji sportowych, firma Longines od lat buduje silne i długotrwałe relacje w świecie sportu. Znana z elegancji swoich czasomierzy, marka Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków na świecie. Marka Longines, ze swoim emblematem w kształcie skrzydlatej klepsydry, jest obecna w ponad 150 krajach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024