Silesion.PL

serwis informacyjny

Polscy bobsleiści: “rezygnujemy z dalszych startów”

W serwisie społecznościowym Facebook, na fan page Bobsleigh Team Luty zamieszczono oświadczenie, podpisane przez zawodników Reprezentacji Polski kadry A w Bobslejach. Treść oświadczenia prezentujemy poniżej:

Oświadczenie

Bobslejowy sezon 2019/20 rozpoczęty. My, Polska Reprezentacja w bobslejach jesteśmy już po pierwszym występie w Pucharze Europy. Niestety, mając na uwadze nasze bezpieczeństwo i zdrowie rezygnujemy z dalszych startów w tej części sezonu.

W głównej mierze jest to spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem do sezonu. Polski Związek Bobslei i Skeletonu wymaga od Nas zawodników, wytypowania jednego zawodnika, który zastąpi głównego pilota reprezentacji (z uwagi za jego problemy zdrowotne). Ostatnie miesiące to brak głównego trenera reprezentacji, na skutek czego żaden z zawodników nie ma odpowiedniej ilości oddanych ślizgów przedsezonowych. Jest to niezbędny element przygotowań, zwłaszcza jeśli mowa o wyszkoleniu nowego pilota, który odpowiada za zdrowie i życie całego teamu. Puchar Europy w Winterbergu pokazał, że start w nim i kolejnych pucharach był i jest niepotrzebnym i niedopuszczalnym ryzykiem.

Trzy poważne wypadki na torze w ostatnim tygodniu (w tym jeden w drugim ślizgu pucharowym), które przekładają się bezpośrednio na stan naszego zdrowia uświadomiły zespołowi, że ryzyko jest zbyt wysokie. W związku z tym nie podejmujemy się dalszych startów w sezonie. Ponadto oczekujemy, iż Polski Związek Bobslei i Skeletonu ustosunkuje się do naszego wniosku z dnia 08.12.2019, kiedy to zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie części powierzchni reklamowych i danie zawodnikom szansy na pozyskiwanie prywatnych sponsorów, którzy wsparliby Nas w przygotowaniach do startów w sezonie, jak ma to miejsce w przypadku wielu zagranicznych teamów na świecie.

W naszej opinii brakuje nam również przygotowania technicznego, w związku z czym odmawiamy ryzykowania naszym zdrowiem na rzecz bliżej nieokreślonego celu. Do dnia dzisiejszego Zarząd PZBiS o takowym nawet nas nie poinformował i nie nakreślił jasnego planu na trwający już sezon.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Mateusz Luty
Hubert Olczyk
Krzysztof Tylkowski
Arnold Zdebiak
Jakub Zakrzewski

— zawodnicy Reprezentacji Polski kadry A w Bobslejach

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024