1/16 Pucharu Polski. KPR Gminy Kobierzyce uległ zespołowi EKS Start Elbląg 28:30

Mimo walki do ostatnich sekund spotkania kobierzyczanki kończą swoją przygodę z tą edycją PGNiG Pucharu Polski. Kibice, licznie zgromadzeni w hali przy Dębowej 20, zobaczyli emocjonujący pojedynek, ostatecznie jednak KPR w meczu 1/16 finału uległ Startowi Elbląg 28-30.

Przyjezdne czuły się na parkiecie bardzo pewnie, co przekładało się na ich skuteczność. Po trzecim trafieniu Tatjany Trbović prowadziły już 5-3. W obronie gospodyniom szczególne trudności sprawiała Joanna Waga oraz Milica Rancić. Z czasem podopieczne Edyty Majdzińskiej poprawiły swoją grę i po kwadransie zdołały doprowadzić do wyrównania. Obie drużyny popełniały w końcówce sporo prostych błędów, jednak to Start zdobył w ostatniej minucie dwie bramki i schodził na przerwę przy stanie 17-14.

Po zmianie stron KPR grał znacznie szybciej. Między słupkami kilka skutecznych interwencji zaliczyła Barbara Zima, a Mariola Wiertelak poderwała Kibiców z miejsc swoją specjalnością – dwoma błyskawicznymi kontrami, które dały bramkę kontaktową. Chwilę później wyrównała Jakubowska (19-19 w 37′). W tym momencie coś się jednak w kobierzyckiej machinie zacięło. Start trafił sześć razy z rzędu i wszystko wskazywało na to, że obejdzie się już bez emocji. Nic bardziej mylnego. Na pięć minut przed końcem straty do dwóch oczek zmniejszyła Paulina Ilnicka.

Rzutu karnego nie wykorzystała Zorica Despodovska, ale gospodynie zdobyły jeszcze bramkę kontaktową. O czas poprosił szkoleniowiec EKS-u, Andrzej Niewrzawa. To jego zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i nie pozwoliły odebrać sobie awansu. Mecz zakończył się wynikiem 28-30, a to oznacza, że w 1/8 zagra Start Elbląg. MVP wybrana została bramkarka drużyny gości, Aleksandra Orowicz, mająca spory udział w środowym zwycięstwie.

KPR Kobierzyce – EKS Start Elbląg 28-30 (14-17)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Kucharska 3, Ilnicka 3, Piotrowska, Janas 2, Tomczyk 3, Wiertelak 3, Ivanović 1, Walczak, Koprowska 2, Despodovska 1, Wicik, Michalak 3.
EKS: Pająk, Orowicz – Waga 6, Yashchuk 2, Pękala 3, Cygan 1, Kaczmarek, Trbović 3, Szulc, Shupyk 3, Dronzikowska 3, Stapurewicz, Rancić 8.