Policjanci w ostatniej chwili złapali nastolatkę, która chciała skoczyć mostu nad Wisłą
“Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą” – takie zgłoszenie otrzymali policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego z Pragi Północ od operatora stołecznego stanowiska kierowania. Charakter interwencji wymagał od mundurowych szybkiego i zdecydowanego działania, dlatego niespełna po dwóch minutach byli oni na miejscu. Policjanci w ostatniej chwili złapali 17-latkę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę mostu. Nastolatka została przekazana załodze pogotowia, która przewiozła ją do szpitala. Gdyby nie determinacja interweniujących policjantów, doszłoby do tragedii.
Dzisiaj, kilkanaście minut po godzinie 9.00 rano policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy otrzymali informację od radiooperatora stołecznego stanowiska kierowania, że na Moście Świętokrzyskim stoi dziewczyna za barierkami. Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali i już niespełna po dwóch minutach byli na miejscu.
Młoda kobieta w pewnym momencie odwróciła się plecami do policjantów. Mundurowi w ostatniej chwili złapali ją za ramiona i wspólnie ze świadkami sprawnie ściągnęli 17-latkę w bezpieczne miejsce i otoczyli opieką do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala celem udzielenia specjalistycznej pomocy.
Sierżant Martyna Błasiak i sierżant Szymon Greipner wykazali się pełnym profesjonalizmem i ogromną determinacją w ratowaniu nastolatki. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu nie doszło do tragedii.
Pamiętaj, jeśli zauważyłeś/aś, że ktoś z Twojego otoczenia wysyła niepokojące sygnały świadczące o tym, że nie radzi sobie z trudną sytuacją, bądź jego zachowanie radykalnie się zmienia, mogą to być sygnały ostrzegawcze! Nie wolno ich ignorować czy bagatelizować. Otwarta rozmowa i udzielone wsparcie mogą uratować życie!
Jest mnóstwo placówek i instytucji, które udzielają pomocy osobom będącym w kryzysie, poczynając od szkolnych pedagogów, poradni psychologiczno – pedagogicznych, ośrodków interwencji kryzysowej czy całodobowych telefonów zaufania. Otwarta dyskusja na temat występujących problemów, jest jedną z bardziej pomocnych rzeczy.
Jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail.
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym — tel. 116 123 (pon-pt. od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne);
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę).
Policjanci w ostatniej chwili złapali nastolatkę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę mostu. Nastolatka została przekazana załodze pogotowia, która przewiozła ją do szpitala. pic.twitter.com/130OOWHmun
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) May 13, 2022
Każdego roku policjanci z Komendy Stołecznej Policji podejmują setki interwencji ratujących ludzkie życie, często narażając własne. Widząc osobę w potrzebie, reaguj. Szybkie zgłoszenie to szybka reakcja.
źródło: twitter/Policja Warszawa
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).