Półfinały PHL: Katowiczanie bliżej finału

Polfinaly PHL Katowiczanie blizej finalu

GKS Katowice w piątym meczu półfinałowym pokonał GKS Tychy 2:1. Zwycięstwo sprawiło, że to oni są bliżej awansu do finału rozgrywek.

To nie był łatwy mecz dla obydwu drużyn. W pierwszych dwóch tercjach nie można było żadnemu z nich odmówić chęci walki. Szwankowała jednak skuteczność zwłaszcza po stronie katowiczan, którzy w drugiej tercji trzykrotnie grali w przewadze, ale nie potrafili jej w żaden sposób wykorzystać.

To się na nich nie zemściło, a co więcej, w trzeciej tercji dostali prezent od gości w postaci dwóch kar dla Michała Kotlorza i Grigory Zheldakova przyznanych przez sędziego w odstępie 10 sekund. Katowiczanie szybko to wykorzystali i po składnej akcji wyszli na prowadzenie.

Tyszanie jednak się nie poddali i w 49 minucie wyrównali po golu Jeana Dupuy. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Patryka Wronki, który w 54 minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie, którego katowiczanie nie oddali już do samego końca. Dzięki temu w półfinałowej rywalizacji wyszli na prowadzenie 3:2 i to oni w tym momencie są bliżej finału Polskiej Hokej Ligi.

GKS Katowice – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Saarelainen 45, Wronka 54 – Dupy 49

Kolejne spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane w poniedziałek. Tym razem gospodarzem będą Tychy, a mecz rozpocznie się o godz. 18.

W niedzielę w Oświęcimiu natomiast piąty mecz rozegrają między sobą Re-Plast Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie. To może być rozstrzygające spotkanie, ponieważ Unia prowadzi w półfinałowej rywalizacji 3:1 i w niedzielę mogą już awansować do finału rozgrywek. Początek spotkania o godz. 18. Transmisja na www.polskihokej.tv.