Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: JKH wciąż w grze o finał

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi JKH wciaz w grze o final

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi JKH wciaz w grze o final

W niedzielę w piątym meczu ćwierćfinałowym play-off PHL Re-Plast Unia Oświęcim przegrała u siebie z obrońcami tytułu. Mecz zakończył się w rzutach karnych, a decydującego karnego dla jastrzębian strzelił Roman Rac.

Słowacki hokeista w drugim spotkaniu z rzędu był bohaterem. W czwartek w meczu numer cztery ekipa Roberta Kalabera wygrała w dogrywce po bramce wspomnianego napastnika. W niedzielę na lodowisku w Oświęcimiu Rac zaliczył dwa ważne trafienia.

W niedzielnej konfrontacji miejscowi szybko strzelili gola, krążek do siatki skierował jeden z liderów drużyny, reprezentant Polski Krystian Dziubiński. Pod koniec pierwszej tercji wyrównał Roman Rac. W drugiej bramki nie padły, a w ostatniej odsłonie w ekipie oświęcimskiej błysnął Teddy Da Costa, który w 47. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na niecałe cztery minuty przed końcem trzeciej tercji Łotysz Arturs Sevcenko pokonał z bliska bramkarza Clarke’a Saundersa. Po 60. minut było 2:2.

W dogrywce wynik nie uległ zmianie. W karnych zawodnicy obu drużyn często mieli problemy z umieszczeniem krążka w bramce. Decydującego karnego wykorzystał Roman Rac. Dzięki tej wygranej w rywalizacji do czterech zwycięstw Unia prowadzi już tylko 3-2. Kolejny mecz odbędzie się we wtorek, 29 marca na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 18.

Zanim do niego dojdzie w poniedziałek, 28 marca odbędzie się kolejny mecz półfinałowy drugiej pary. O godz. 18 na Stadionie Zimowym w Tychach gospodarze zmierzą się z GKS Katowice. W tej parze GieKSa prowadzi 3-2.

Wszystkie mecze półfinałowe są transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

27 marca, niedziela

  • RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 w karnych (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:3)

Dziubiński 4, Da Costa 47 – Rac 18, A. Sevcenko 57, Rac 80

Stan rywalizacji: 3-2.

Najbliższy mecz

  • Mecz nr 6, 29 marca: JKH – Unia, godz. 18:00

Ewentualnie

  • Mecz nr 7, 31 marca: Unia – JKH

28 marca, poniedziałek

  • GKS TYCHY – GKS KATOWICE, godz. 18:00.

Stan rywalizacji: 2-3

Ewentualnie

  • Mecz nr 7, 30 marca: GKS Katowice – GKS Tychy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024