Silesion.PL

serwis informacyjny

Półfinały Polskiej Hokej Ligi: Mistrz przedłuża swoje nadzieje

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Mistrz przedluza swoje nadzieje

Polfinaly Polskiej Hokej Ligi Mistrz przedluza swoje nadzieje

W czwartkowym półfinale play-off w Jastrzębiu-Zdroju gospodarze pokonali Re-Plast Unię Oświęcim. Mecz zakończył się po dogrywce. W serii do czterech zwycięstw Unia prowadzi 3-1. Kolejny mecz w niedzielę na lodowisku w Oświęcimiu.

To było kolejne emocjonujące starcie w tej parze półfinałowej a zawodnicy obu drużyn byli skuteczni. Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem je tracili. Po 60. minutach było 3:3. W dogrywce trwała zacięta walka, a złotego gola strzelił Roman Rac. Słowak trafił krążkiem między parkanami bramkarza Roberta Kowalówki.

JKH po raz pierwszy wygrał w półfinale sezonu 2021/22 i wciąż jest w bardzo trudnej sytuacji. Aby awansować do finału, podopieczni Roberta Kalabera muszą wygrać jeszcze trzy mecze z rzędu. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 marca na lodowisku w Oświęcimiu. Zanim dojdzie do tej konfrontacji, dzień wcześniej, w sobotę na lodowisku Satelita w Katowicach GieKSa podejmie GKS Tychy. W tej parze jest remis 2-2.

Wszystkie mecze półfinałowe są transmitowane na platformie www.polskihokej.tv

Półfinał PHL (do 4. zwycięstw)

24 marca, czwartek

  • JKH GKS JASTRZĘBIE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 4:3 po dogrywce (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0)

Bondaruk 7, Bahaleisha 13, Paś 23, Rac 64 – V. Streltsov 10, Themar 17, Krzemień 34

Stan rywalizacji: 1-3

Najbliższy mecz

  • Mecz nr 5, 27 marca, Unia – JKH, godz. 18:00

Ewentualnie

  • Mecz Nr 6, 29 marca: JKH – Unia, godz. 18:00
  • Mecz nr 7, 31 marca: Unia – JKH

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author