Silesion.PL

serwis informacyjny

Początek roku szkolnego, czyli czas na porządki w pokoju ucznia!

Poczatek roku szkolnego czyli czas na porzadki w pokoju ucznia

Poczatek roku szkolnego czyli czas na porzadki w pokoju ucznia

Rok szkolny ruszył pełną parą. Już dawno jesteśmy po szale zakupów wyprawkowych dla naszych pociech. Wrzesień to idealny moment na to, by przeprowadzić generalne porządki w pokoju młodego człowieka. Jak zorganizować pokój dziecka i jak zachęcić je do sprzątania swojej przestrzeni? Podpowiadamy!

Twoje dziecko notorycznie ma nieporządek w swoim pokoju? Nie wiesz już jak zachęcić je do dbania o swoją przestrzeń w mieszkaniu? Najpierw zastanów się, czy dziecko ma dobre wzorce. Czy ty utrzymujesz porządek w domu? Sprzątasz regularnie i zwracasz uwagę na to, aby rzeczy były odkładane na swoje miejsce? Pamiętaj, że dzieci naśladują swoich rodziców. Może twoja narastająca frustracja wynikająca z ciągłego bałaganu w pokoju dziecka wynika z twojej niedokładnej dbałości o porządek w całym domu? Sprzątaj zatem razem z dzieckiem, może to być świetna zabawa dla was obojga.


Zacznijcie od porządkowania przestrzeni

To właśnie dobrze zorganizowana przestrzeń i znalezienie miejsca dla każdej rzeczy jest kluczem do sukcesu. Wydziel miejsce w pokoju przeznaczone do odpoczynku, zabawy i nauki. Taki podział zdecydowanie ułatwi dziecku utrzymanie porządku. Zrezygnuj ze skomplikowanych konstrukcyjnie szafek, witryn, szuflad. Im prostsze meble tym lepiej. Do segregowania np. zabawek świetnie sprawdzą się duże, kolorowe pudła, które można poustawiać jedno na drugim lub mebel, do którego wsuwa się pudełka tak, jak szuflady. Sprzątanie zabawek i chowanie ich do odpowiedniego pudełka może być frajdą i zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż żmudne układanie na półce. Postaraj się, aby przestrzeń była organizacyjnie czysta. W miejscu do nauki i odpoczynku nie powinny znajdować się żadne zabawki, które rozpraszają uwagę dziecka. Na wierzchu umieść jedynie te przedmioty dziecka, które używane są najczęściej. Taka organizacja ułatwi codzienne utrzymanie porządku, a także zminimalizuje zbieranie się drobnoustrojów i kurzu.

Odświeżcie zasłony, firanki, koce i pościel

Początek roku szkolnego sprawia, że dzieci większość czasu będą spędzać teraz w swoich pokojach – na nauce lub odrabianiu prac domowych. Pomóżmy im stworzyć przestrzeń nie tylko uporządkowaną i podzieloną na strefy, ale także czystą i przede wszystkim – zdrową. Zacznijmy od wyprania wszelkich tekstyliów znajdujących się w pokoju, które są siedliskiem kurzu i bakterii. Choć z pozoru mogą wydawać się czyste, firanki, zasłony, koce, narzuta na łózko czy pościel powinny być odświeżane systematycznie. Jeżeli w pokoju dziecka znajduje się dywan lub wykładzina dobrym pomysłem będzie ich wypranie. Ze względu na zwykle dość grube włókno, dywany ciężko utrzymać w nieskazitelnej czystości. Warto zatem oddać je specjalistom, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnym czyszczeniem tego typu elementów wyposażenia.

Odkurzajcie jak profesjonaliści

Skoro przestrzeń ucznia jest już uporządkowana, wszystkie tekstylia wyprane, to czas na najbardziej nielubianą czynność spośród wszystkich obowiązków domowych – odkurzanie i mycie podłóg. Czy wiesz, że ten obowiązek domowy może być naprawdę przyjemny, a odkurzać i myć podłogę można w tym samym czasie? Małym fanom nowinek technologicznych na pewno spodoba się fakt, że chodzi o Kobold VB100, stworzony przez firmę Vorwerk, producenta urządzenia Thermomix®. To lekki, bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy, dzięki któremu sprzątanie to czysta przyjemność. Innowacyjna przystawka 2-w-1 umożliwia czyszczenie podłogi na sucho i na mokro jednocześnie. Nakładka materiałowa jest automatycznie nawilżana wodą ze specjalnym płynem Koboclean, a jej oscylacyjne ruchy gwarantują optymalne usuwanie kurzu oraz plam brudu w najkrótszym możliwym czasie. Codzienne sprzątanie z systemem Kobold VB100 i przystawką 2-w-1 to nie tylko oszczędność czasu, ale także dbałość o ekologię. Zaledwie 300 ml wody i 3 ml płynu Koboclean wystarczą na posprzątanie aż 60 m2 powierzchni! Co ważne, odkurzanie z urządzeniem Kobold VB100 jest tak proste, ze poradzi sobie z nim nawet twój maluch. Koniec z namawianiem do sprzątania, teraz twoje dzieci same będą chciały sprzątać z wykorzystaniem tego pionowego odkurzacza.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Początek roku szkolnego, czyli czas na porządki w pokoju ucznia!

  1. My cały rok dbamy o porządek w pokoju małego, zwłaszcza, że to alergik. Roomba nam w tym pomaga, jest niezastąpiona.

Comments are closed.