Silesion.PL

serwis informacyjny

10 września w Katowicach odbędzie się Festiwal Organizacji Pozarządowych 2022 “Aktywni Razem”

Aktywni Razem 10 wrzesnia w Katowicach odbedzie sie Festiwal Organizacji Pozarzadowych 2022

Aktywni Razem 10 wrzesnia w Katowicach odbedzie sie Festiwal Organizacji Pozarzadowych 2022

„Aktywni razem!” to hasło przewodnie XII edycji Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Organizacje chcą pokazać potencjał drzemiący w fundacjach i stowarzyszeniach, które działają na wielu polach aktywności od organizacji pomocowych, kulturalnych, sportowych, przez edukacyjne, ekologiczne, hobbystyczne, po doradcze i strażnicze.

Już jutro 10 września br. katowiccy społecznicy i społeczniczki będą obchodzili swoje wspólne święto i jednocześnie będą mieli okazję, by zaprezentować swoją działalność mieszkańcom naszego miasta.

W godzinach od 12.00 do 16.00, na katowickim Rynku (Plac nad Rawą) stanie miasteczko NGO z udziałem ponad 50 organizacji pozarządowych i kilkuset społeczników działających na rzecz Katowiczan. Dzięki nim kolejni mieszkańcy i goście odwiedzający tego dnia Katowice będą mogli poznać szeroką i różnorodną działalność podmiotów III sektora, ich ofertę usług, formy wsparcia i aktywności.

Wśród wystawiających się NGO spotkamy organizacje pomocowe wspierające różne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, organizacje pro ekologiczne, kulturalne, sportowe, edukacyjne, hobbystyczne, a także organizacje doradcze i strażnicze.

Lokalnie działające NGO, jak co roku, zadbały o szereg atrakcji dla odwiedzających m.in. występy sceniczne, wystawę zdjęć i pamiątek z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konstytucji, wymianę książkową, animacje dla dzieci (malowanie buziek, modelowanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych), wielkoformatowe gry plenerowe, loterię fantową. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w szeregu warsztatów od kulinarnych, przez plastyczne np. malowania na wodzie, sensoryczne z zakresu hortiterapii czyli leczenia ogrodem, wykonywania biżuterii, warsztaty w duchu „zero waste”, czyli jak nie marnować jedzenia, aż po warsztaty “sztrykowania i heklowania”. Pojawią się również konsultacje z prawnikiem i mediatorem, bezpłatne pomiary ciśnienia, poziomu cukru we krwi i spirometria, a także nauka samobadania piersi.

Wśród stoisk znaleźć będzie można namiot Katowickiej Karty Mieszkańca i Budżetu Obywatelskiego, gdzie będzie można oddać głos na wybrane przez siebie projekty.

Wierzymy, że razem można więcej!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024