Silesion.PL

serwis informacyjny

PKN ORLEN wspiera strażaków

PKN ORLEN wspiera strazakow

PKN ORLEN wspiera strazakow

PKN ORLEN przeznaczy kolejne 2 mln zł na wsparcie Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. W Międzynarodowy Dzień Strażaka przypadający na 4 maja, rusza nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”, który prowadzi Fundacja ORLEN. Wnioski można składać do 4 lipca br. Do tej pory na zakup niezbędnego, specjalistycznego sprzętu dla jednostek straży pożarnej Grupa ORLEN przeznaczyła łącznie ponad 19 mln zł.

Strażacy to liderzy lokalnych społeczności, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale też podejmują działania o charakterze społecznym – edukują najmłodszych i organizują zajęcia sportowe dla mieszkańców. Od lat niezmiennie cieszą się ogromnym zaufaniem Polaków. Pokazali niezwykłe zaangażowanie, udzielając aktywnie wsparcia uchodźcom z Ukrainy. PKN ORLEN docenia chęć bezinteresownego niesienia pomocy bez względu na okoliczności. Jako lider branży i odpowiedzialny pracodawca, dbamy o to, aby strażacy mieli odpowiednie wsparcie i byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania swojej pracy – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Od początku funkcjonowania programu „ORLEN dla Strażaków” wsparcie otrzymało blisko 1700 jednostek z całej Polski.

Nasze wsparcie często trafia do jednostek z małych miast i wsi, które dzięki otrzymanym grantom stają się bardziej nowoczesne. Dlatego w ramach kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” przeznaczymy na wsparcie dla Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej aż 2 miliony złotych. Zapraszamy wszystkie jednostki do składania wniosków – mówi Katarzyna Różycka, Prezes Zarządu Fundacji ORLEN.

Tylko w 2021 roku darowizny trafiły do 267 jednostek, m.in. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobnie, która za otrzymane środki kupiła zestaw hydrauliczny do usuwania skutków wypadków drogowych.

Dzięki otrzymanemu grantowi mogliśmy kupić zestaw hydrauliczny LUKAS I, który zawiera komplet urządzeń, w tym rozpieraków i nożyc do metalu, a także piłę ręczną do cięcia szyb samochodowych – mówi druh Wojciech Różalski z jednostki OSP Stobno. I dodaje, że to bardzo dobra wiadomość dla blisko 9 tys. okolicznych dla Stobna mieszkańców. – Do tej pory, kiedy dochodziło do groźnego wypadku i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, trzeba było czekać na jednostkę z Kalisza lub jednostkę gminną. A przy wypadkach czas ma ogromne znaczenie. Teraz, mając specjalistyczny sprzęt, sami możemy podjąć interwencję – tłumaczy druh Wojciech Różalski.

Darowizny otrzymane w ramach programu „ORLEN dla strażaków” pozwoliły innym jednostkom straży pożarnej na zakup zarówno podstawowego sprzętu, takiego jak wyposażenie osobiste ratowników, torby z zestawami medycznymi czy też automatyczne defibrylatory, jak i bardziej specjalistycznego, np. dronów.

Wnioski można składać na stronie Fundacji: https://darowiznyfundacja.orlen.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author