Silesion.PL

serwis informacyjny

Pomoc dla rodziny bohatera z kopalni Pniówek

Kamil Liszok1

Kamil Liszok1

Kamil Liszok był ratownikiem górniczym. Od 2017 roku pracował w kopalni Pniówek gdzie oddał swoje życie by ratować kolegów. Zginął w czasie misji ratowniczej, zasypany po wybuchu metanu. Miał 33 lata. Zostawił żonę i osierocił dwie córki. Grupa przyjaciół Kamila postanowiła otworzyć zbiórkę na Pomagam.pl: https://pomagam.pl/7tew8c. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie ratownika.

Kamil zginął w czasie misji ratowniczej po pierwszym wybuchu w kopalni. Zdążył wyprowadzić jedną lub dwie osoby. Kiedy wrócił po następne, doszło do kolejnego wybuchu. Niestety, nie odzyskano już z nim kontaktu.

Tradycje górnicze sięgają dziadka Kamila. Jego ojciec i brat również pracowali w kopalni. Z zawodu był ślusarzem. Pasjonował się sportem. Uwielbiał wyprawy, jazdę na “szosie”, brał udział w maratonach. Z bratem chodził na rockowe koncerty. Za kilka miesięcy miał się wprowadzić do nowego domu razem ze swoją rodziną.

Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego, dowcipnego, potrafiącego doradzić każdemu dobrym słowem. Teraz rozbawia wszystkich swoimi żartami tam na górze – mówią organizatorzy zbiórki, przyjaciele zmarłego. – Trzymaj miejsce dla nas tam obok siebie, bo jeszcze się spotkamy – zwracają się w opisie do Kamila.

20 kwietnia 2022 roku, po północy, na głębokości ok. 1 km doszło do wybuchu metanu w kopalni “Pniówek” w Pawłowicach. W wyniku tragedii zginęło 9 osób.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/7tew8c

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024