Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Zmorzyński zawodnikiem Arki Gdynia

Arka Gdynia

Arka Gdynia

Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został lewy obrońca Piotr Zmorzyński. Ostatnio reprezentował barwy Hutnika Kraków. Kontrakt obowiązywał będzie do końca 2022 roku  z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 18 lipca 1994 roku w Parczewie obrońca, swoją przygodę z piłką rozpoczynał w zespole Orląt Radzyń Podlaski. Po siedmiu latach trafił do Wisły Puławy. Następnie grał w Stali Stalowa Wola, a ostatnio w Hutniku Kraków. W barwach ekipy z Grodu Kraka na poziomie eWinner II ligi rozegrał w sumie 38 meczów (20 w obecnych rozgrywkach).

Jego niewątpliwie mocną stroną są rajdy skrzydłem, które kończy precyzyjnymi dośrodkowaniami. Świadczy o tym liczba asyst – Zmorzyński jesienią zgromadził ich sześć. Charakteryzuje się dynamiką i dużą mobilnością. Nietrudno znaleźć go również w czołówkach klasyfikacji indywidualnych.

Spośród lewych obrońców na szczeblu centralnym jest: – najlepszym asystentem (6),- szóstym pod względem stworzonych okazji (19),- siódmym pod względem celnych dośrodkowań (22).

– Ciągle chcę się rozwijać, dlatego jestem tutaj, w Gdyni. To ogromne wyróżnienie móc zagrać w barwach Arki. Swoją postawą zamierzam odwdzięczyć się za zaufanie – mówi nam Piotr Zmorzyński.
– Stawiam sobie coraz wyższe cele. Cieszę się, że będę mógł zadebiutować w I lidze – dodaje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author