Silesion.PL

serwis informacyjny

Piotr Zmorzyński zawodnikiem Arki Gdynia

Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został lewy obrońca Piotr Zmorzyński. Ostatnio reprezentował barwy Hutnika Kraków. Kontrakt obowiązywał będzie do końca 2022 roku  z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 18 lipca 1994 roku w Parczewie obrońca, swoją przygodę z piłką rozpoczynał w zespole Orląt Radzyń Podlaski. Po siedmiu latach trafił do Wisły Puławy. Następnie grał w Stali Stalowa Wola, a ostatnio w Hutniku Kraków. W barwach ekipy z Grodu Kraka na poziomie eWinner II ligi rozegrał w sumie 38 meczów (20 w obecnych rozgrywkach).

Jego niewątpliwie mocną stroną są rajdy skrzydłem, które kończy precyzyjnymi dośrodkowaniami. Świadczy o tym liczba asyst – Zmorzyński jesienią zgromadził ich sześć. Charakteryzuje się dynamiką i dużą mobilnością. Nietrudno znaleźć go również w czołówkach klasyfikacji indywidualnych.

Spośród lewych obrońców na szczeblu centralnym jest: – najlepszym asystentem (6),- szóstym pod względem stworzonych okazji (19),- siódmym pod względem celnych dośrodkowań (22).

– Ciągle chcę się rozwijać, dlatego jestem tutaj, w Gdyni. To ogromne wyróżnienie móc zagrać w barwach Arki. Swoją postawą zamierzam odwdzięczyć się za zaufanie – mówi nam Piotr Zmorzyński.
– Stawiam sobie coraz wyższe cele. Cieszę się, że będę mógł zadebiutować w I lidze – dodaje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).