Silesion.PL

serwis informacyjny

Adam Szała odchodzi z Warty Poznań

Warta Poznan herb koszulka

Warta Poznan herb koszulka

Był w sztabie czterech kolejnych trenerów Warty Poznań, samodzielnie poprowadził „Zielonych” w dwóch oficjalnych meczach – po 6,5 roku pracy na stanowisku asystenta trenera z Klubem żegna się Adam Szała. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Trener Dawid Szulczek od listopada współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym. Po tym okresie docierania się trener wspólnie ze swoim asystentem doszli do wniosku, że ich drogi się rozejdą. Z Adamem Szałą rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Adam Szała był związany z Klubem od 2005 roku. Najpierw przez 4 lata jako zawodnik grup młodzieżowych. W 2012 roku rozpoczął pracę jako trener w Akademii Warty Poznań, a od lipca 2015 roku pełnił rolę asystenta trenera w pierwszym zespole. Był więc prawą ręką czterech kolejnych szkoleniowców: Tomasza Bekasa, Petra Nemca, Piotra Tworka i Dawida Szulczka. Świętował awanse do II ligi w 2016 roku, do Fortuna 1 Ligi dwa lata później oraz powrót do PKO Bank Polski Ekstraklasy latem 2020 roku. Miał też okazję dwa razy poprowadzić drużynę w meczach ligowych: w 2016 roku w meczu z Olimpią Zambrów (2:0) w II lidze, a także w niedawnym pojedynku z Piastem Gliwice (1:0).

– Z Wartą Poznań jestem związany od najmłodszych lat. Zaczynałem jako zawodnik akademii piłkarskiej, następnie pełniłem rolę trenera grup młodzieżowych, by finalnie zostać asystentem trenera pierwszego zespołu – mówi Adam Szała. – Jestem dumny z tego, że przez wiele lat mogłem aktywnie uczestniczyć w dynamicznym rozwoju Klubu, który piął się w górę, docierając aż do Ekstraklasy. Praca z Wartą Poznań na najwyższym szczeblu była spełnieniem marzeń, a poprowadzenie zespołu w roli pierwszego trenera to zaszczyt i doświadczenie, które zapamiętam do końca życia.

– Teraz po rozmowie z trenerem Dawidem Szulczkiem podjąłem decyzję o moim odejściu z Klubu – tłumaczy blisko 30-letni szkoleniowiec. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim trenerom, z którymi miałem przyjemność współpracować, członkom sztabu, piłkarzom, władzom i pracownikom Klubu, a także kibicom, do których zawsze będę się zaliczał. Do zobaczenia!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024