Silesion.PL

serwis informacyjny

Piłkarki GKS-u Katowice mistrzyniami Polski

Piłkarki GKS u Katowice mistrzyniami Polski

Piłkarki GKS-u Katowice osiągnęły niezwykły sukces w sezonie 2022/2023 Orlen Ekstraligi kobiet, zdobywając tytuł mistrza Polski. To największe osiągnięcie w historii sekcji piłki nożnej kobiet w klubie.

W emocjonującym wyjazdowym meczu 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet, drużyna GKS-u Katowice pokonała Medyk Konin rezultatem 3:1. To zwycięstwo zapewniło katowiczankom tytuł mistrza Polski, wyprzedzając w tabeli TME SMS Łódź oraz GKS Górnika Łęczna. To niewątpliwie najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u Katowice.

Miniony sezon w Orlen Ekstralidze kobiet okazał się niezwykle udany dla drużyny GieKSy. Katowiczanki odniosły imponujące 18 zwycięstw w 22 rozegranych spotkaniach. Pod wodzą trenerki Karoliny Koch, zdobycie mistrzostwa Polski stanowiło sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę typowania dokonywane przed rozpoczęciem sezonu.

Sekcja piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice powstała w 2015 roku. Od tamtej pory drużyna sukcesywnie awansowała po kolejnych poziomach rozgrywkowych, zaczynając od III ligi, aż do osiągnięcia Ekstraligi. Po wejściu na najwyższy poziom rozgrywkowy w 2018 roku, piłkarki GieKSy godnie reprezentowały miasto Katowice na polskich boiskach, co zaowocowało powołaniami do reprezentacji Polski dla najlepszych zawodniczek zespołu. Kluczowym momentem w historii tej młodej sekcji klubu GKS Katowice było mianowanie Karoliny Koch na stanowisko pierwszego trenera w marcu 2022 roku. Koch, była piłkarka klubu z Katowic i reprezentantka Polski, w krótkim czasie stworzyła drużynę, która była zdolna do skutecznej i widowiskowej walki o największe osiągnięcia w historii piłki nożnej kobiet w Katowicach.

Zwycięstwo GKS-u Katowice w Ekstralidze zapewniło drużynie udział w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń UEFA w sezonie 2023/2024. To kolejna szansa dla katowickich piłkarek, aby zaprezentować swoje umiejętności na europejskiej scenie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author