Silesion.PL

serwis informacyjny

uKOCHane. Piłkarki GKS-u Katowice mistrzyniami Polski!

uKOCHane. Piłkarki GKS u Katowice mistrzyniami Polski

uKOCHane, czyli podopieczne trener Karoliny Koch, zdobyły tytuł najlepszej drużyny w kraju wygrywając w wyjazdowym meczu 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet z Medykiem POLOMarket Konin 3:1. Złoty medal mistrzostw Polski to najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice.

– Jesteśmy dumni z zawodniczek wielosekcyjnej GieKSy. Dziewczyny zdobywając tytuł Mistrza Polski napisały zupełnie nową kartę w historii miejskiego klubu. Przede wszystkim katowiczanki pokazały charakter. Ze stratą raptem 17 goli są najlepszą defensywą w ekstralidze kobiet. Jednocześnie bardzo dobrze radzą sobie w ataku, co udowadnia bilans 48 zdobytych bramek. Dziewczyny są świetnym przykładem tego, ile można zdobyć angażując się w treningi już od najmłodszych lat. To doskonały wzorzec dla dzieci i młodzieży szkolących swoje umiejętności w naszym klubie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zakończony właśnie sezon Ekstraligi jest niezwykle udany dla GieKSy. Katowiczanki wygrały aż 18 z 22 rozegranych spotkań. Drużyna pod wodzą trener Karoliny Koch sięgając po mistrzostwo Polski, sprawiła sporą niespodziankę, biorąc pod uwagę przedsezonowe prognozy. Dziewczynom udało się to zrobić pomimo braku w ostatnich spotkaniach najlepszej strzelczyni Amelii Bińkowskiej, która nie mogła dokończyć sezonu ze względu na problemu zdrowotne, wcześniej jednak zdobyła 15 bramek. W ostatnim spotkaniu zabrakło także Patrycji Kozarzewskiej, która jest już po rekonstrukcji więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a wcześniej dołożyła trzy trafienia.

– To jest spełnienie marzeń, zarówno moich jak i zawodniczek – mówiła tuż po ostatnim meczu trener Karolina Koch. – Ja zawsze podkreślam, że tę drużynę stać na wiele i dzisiaj to udowodniłyśmy na boisku. Zagrałyśmy świetny mecz i naprawdę bardzo dobry sezon. Zasłużyliśmy na to mistrzostwo – dodała.

Piłkarki odebrały złote medale oraz mistrzowski puchar w trakcie oficjalnej ceremonii, która odbyła się tuż po zakończeniu meczu GKS-u z Medykiem. Zawodniczki pojawiły się na podium w okolicznościowych koszulkach z hasłem „UKOCHANE”, stworzonych specjalnie z myślą o ich triumfie w mistrzostwach.

Sekcja piłki nożnej kobiet powstała w GKS-ie Katowice w 2015 r. Od tego czasu drużyna piłkarek sukcesywnie pięła się do góry i notowała kolejne awanse z poziomu III ligi do rozgrywek Ekstraligi. Od momentu wejścia na najwyższy poziom rozgrywkowy w 2018 roku piłkarki GieKSy godnie reprezentowały miasto Katowice na piłkarskich arenach Polski, co owocowało powołaniami do reprezentacji Polski dla najlepszych zawodniczek drużyny. Kluczową decyzją w historii najmłodszej sekcji GKS-u Katowice było objęcie w marcu 2022 r. stanowiska pierwszego trenera przez Karolinę Koch, byłą piłkarkę klubu z Katowic i reprezentantkę Polski. 33-letnia trenerka stworzyła w krótkim czasie drużynę, która była w stanie skutecznie i widowiskowo walczyć o największy sukces w historii piłki nożnej kobiet w Katowicach. 

Zwycięstwo GKS Katowice w Ekstralidze uprawnia zespół do występu w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzyń UEFA 2023/2024. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author