Silesion.PL

serwis informacyjny

Koniec sezonu 2022/2023 Ekstraklasy

pilka nozna trener trening futbolowki

pilka nozna trener trening futbolowki

W sezonie 2022/2023 PKO Bank Polska Ekstraklasy, ostatnia z trzydziestu czterech kolejek odbyła się w sobotę, 27 maja. Na podium ostatecznie znalazły się drużyny: Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Lech Poznań. Do europejskich pucharów zakwalifikowała się również drużyna Pogoń Szczecin. Była to 89. edycja najwyższej polskiej ligi oraz 97. odsłona mistrzostw piłkarskich w Polsce.

Z PKO Bank Polska Ekstraklasy spadają trzy drużyny: beniaminek Miedź Legnica (drugi spadek w historii), Lechia Gdańsk (piąty spadek w historii) po piętnastu sezonach z rzędu oraz Wisła Płock (piąty spadek w historii) po siedmiu sezonach z rzędu.

Marc Gual z Jagiellonii Białystok został królem strzelców rozgrywek, zdobywając szesnaście goli. Jest on drugim zawodnikiem z tego klubu, który zdobył to wyróżnienie. W klasyfikacji kanadyjskiej także triumfował Gual, gromadząc 22 punkty. Najwięcej asyst zanotował natomiast Lukas Podolski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024