Silesion.PL

serwis informacyjny

Otylia Swim Tour zawita do Katowic. Dzieci będzie ćwiczyć pod okiem mistrzyni olimpijskie

Otylia Swim Tour na zdjęciu Otylia Jędrzejczak

Otylia Swim Tour. Na zdjęciu Otylia Jędrzejczak

Ponad setka dzieciaków weźmie udział w sobotę 17 czerwca w akcji Otylia Swim Tour w Katowicach. Jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak, wraz ze swoim sztabem trenerskim przeprowadzi kompleksowe zajęcia zarówno dla młodych adeptów pływania, jak i ich rodziców. Uczestnicy będą mogli skorzystać nie tylko z porad na basenie czy w hali treningowej, ale także wykładu dietetyka i psychologa. To wyjątkowe spotkanie dla całych rodzin, bo bezcenną wiedzę mogą zdobyć także rodzice.

W sobotę 17 czerwca w Katowicach z mistrzynią olimpijską aktywnie spędzi czas ponad setka młodych adeptów pływania. – Bardzo się cieszę na kolejne nasze spotkanie – mówi Otylia Jędrzejczak. – Już dziewiąty rok z rzędu Fundacja Otylii Jędrzejczak realizuje projekt Otylia Swim Tour. Start tegorocznej edycji mieliśmy w Łomiankach, później byliśmy w Nowym Targu, teraz zawitamy do Katowic. Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, znowu bardzo szybko rozeszły się wszystkie dostępne miejsca. Co ważne, w tym roku mamy nowe ośrodki, w których projekt pojawi się po raz pierwszy, docieramy więc do kolejnych zakątków naszego kraju. Dlatego bardzo dziękuję za świetną współpracę władzom samorządowym i wszystkim naszym partnerom – dodaje.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi miłośnicy pływania, którzy potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Warsztaty są skierowane także do ich rodziców i opiekunów.

Jako pierwsi w tym roku do zajęć przystąpili uczestnicy w podwarszawskich Łomiankach i Nowym Targu, teraz czas na Katowice. W trakcie warsztatów kilkunastu trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak prowadzi zajęcia dla młodych adeptów pływania, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Na każdym z torów będą doskonalić inny styl, a dodatkowo nauczą się również skoków ze słupka oraz nawrotów w wodzie. Zajęcia pływackie i ruchowe odbywać się będą w obiektach Basenu Zadole, z kolei wykłady w Ośrodku Sportowym Asnyka – MOSiR Katowice.

Otylia Swim Tour w Siemiatyczach
Otylia Swim Tour w Siemiatyczach

– Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w naszych zajęciach, bo świetni trenerzy przekazują naprawdę ogrom wiedzy, a do tego dzieciaki znakomicie się bawią i aktywnie spędzają cały dzień. Oczywiście w trakcie dnia pełnego emocji zapraszamy również dzieciaki na pyszny i zdrowy obiad – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Uczestnicy zajęć otrzymają też pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave, HMS, Urząd Miasta Katowice, MOSiR Katowice, Katowickie Wodociągi S.A.

Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, podpowiadamy, jak komunikować się z dzieckiem, jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami, a które z pewnością wielu z nich pomogą w odpowiedniej opiece nad młodym sportowcem w domu – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author