Silesion.PL

serwis informacyjny

Kwiaty ozdobią dziedzińce i okolice budynków miejskich zasobów mieszkaniowych w Katowicach.

Wspólna akcja ZZM i KZGM w Katowicach

Wspólna akcja ZZM i KZGM w Katowicach

Ponad 20 podwórek i zieleńców w Katowicach zostanie ozdobionych kwiatami. To efekt współpracy dwóch miejskich zakładów: Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Zakładu Zieleni Miejskiej. Dzięki przekazaniu 50 donic z supertuniami mieszkańcy będą mogli cieszyć się z atrakcyjnej przestrzeni wokół ich domów aż do jesieni.

KZGM opiekuje się mieszkaniowymi zasobami miasta, w których zamieszkuje niemal 30 tysięcy katowiczan. Jednak przedmiotem pracy zakładu są nie tylko same budynki, ale również ich otoczenie. Teraz wybrane miejsca w całym mieście ozdobi dodatkowa zieleń – donice wypełnione odmianą petunii kaskadowych. Supertunie – bo o tych kwiatach mowa – charakteryzują się bogatszym kwitnieniem niż tradycyjne petunie i surfinie oraz większą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Donice z kwiatami zdobią katowickie podwórka
Donice z kwiatami zdobią katowickie podwórka

Donice pochodzą z zasobów Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Po przygotowaniu wszystkich 50 donic rozpoczęło się ich rozwożenie do poszczególnych lokalizacji. Łącznie to ponad 20 podwórek – w większości wybrukowanych – a także zieleńców, na których na jakiś czas zadomowi się więcej zieleni. Pierwsze donice upiększyły już podwórka w centrum Katowic m.in. przy ul. Mariackiej 28, ul. Mariackiej 35 oraz 3 Maja 36, natomiast w ramach tej akcji kwiaty pojawią się zarówno w Śródmieściu, jak i innych dzielnicach, m.in. Murckach, Zarzeczu, Załężu czy na Załęskiej Hałdzie.

Zielone otoczenie zasobów, którymi zarządzamy w imieniu miasta, jest dla nas bardzo ważne. W takich lokalizacjach mieszka się przyjemniej, a obecność roślin ma też ogromne znaczenie dla środowiska – tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. – Oprócz dbania o dotychczasową zieleń prowadzimy też nowe nasadzenia i wspieramy mieszkańców w realizacji ich inicjatyw. Kwiaty przekazane przez Zakład Zieleni Miejskiej pozwolą wprowadzić do naszego sąsiedztwa jeszcze więcej przyrody – dodaje dyrektor.

Z obecności nowych „sąsiadów” mieszkańcy Katowic będą mogli cieszyć się do jesieni. Wtedy rośliny powrócą do siedziby Zakładu Zieleni Miejskiej, ponieważ minusowe temperatury nie są dla nich odpowiednie. – Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi wiele działań związanych z zazielenieniem miasta – trwa rewitalizacja Starganca, budujemy i modernizujemy cztery parki. Oprócz tego chętnie włączamy się też w inne inicjatywy, które pozwolą mieszkańcom cieszyć się większą ilością zieleni w mieście, jak akcja przekazania donic z kwiatami, z których będą się cieszyć mieszkańcy KZGM – podsumowuje Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024