Silesion.PL

serwis informacyjny

Oświadczenie PZPN w sprawie sędziego Szymona Marciniaka

Szymon Marciniak fot Twitter

Szymon Marciniak fot Twitter

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) natychmiast zareagował na informacje dotyczące udziału sędziego Szymona Marciniaka w konferencji, na której obecny był polityk Sławomir Mentzen. Organizacja podjęła działania mające na celu wyjaśnienie całej sytuacji i ustalenie okoliczności tego wydarzenia.

Szymon Marciniak, znany sędzia piłkarski, udzielił obszernych wyjaśnień dotyczących swojego udziału w wspomnianej konferencji. Z dokumentów wynika, że nie znał Sławomira Mentzena i wcześniej nie miał z nim kontaktu. Po przeprowadzeniu rozmowy z sędzią i zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, PZPN jednoznacznie odrzuca wszelkie oskarżenia wobec Szymona Marciniaka.

Według źródeł informacyjnych, Marciniak został zaproszony jako prelegent na biznesowe spotkanie o nazwie “Everest”. Podczas konferencji wygłosił 40-minutową prezentację na temat motywacji. Wydarzenie odbyło się 29 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i wzięło w nim udział łącznie 12 prelegentów. Bezpośrednio po swoim wystąpieniu sędzia udał się do Warszawy, gdzie uczestniczył w Gali PKO BP Ekstraklasy, zakończeniu sezonu piłkarskiego.

Zebrane materiały dowodzą, że polityczne wiec Sławomira Mentzena miały miejsce w innych terminach i miejscach. Łączenie udziału Szymona Marciniaka w spotkaniu biznesowym z politycznymi wiecami, które nie dotyczyły sędziego i z którymi nie miał on żadnego związku, jest niezrozumiałe.

W przypadku tego rodzaju oskarżeń, jakie padły w kierunku Szymona Marciniaka, istotne jest zachowanie obiektywizmu oraz wysłuchanie argumentów obu stron. Niestety, w tej sytuacji brakowało właśnie tego podejścia, a sędzia został niezasłużenie oskarżony, pozbawiony możliwości wyjaśnienia i obrony.

Polski Związek Piłki Nożnej oraz wszyscy sędziowie działają w sposób apolityczny, przestrzegając zasad fair play. Mamy nadzieję, że UEFA, podejmując decyzję w tej sprawie, uwzględni przedstawione jasne fakty i umożliwi odpowiednie wyjaśnienie całej sytuacji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024