Silesion.PL

serwis informacyjny

Oświadczenie KZGM w Katowicach w sprawie zniszczenia nasadzeń przy al. Korfantego

Nasadzenia w Katowicach Fot. KAW

Nasadzenia w Katowicach Fot. KAW

Treść oświadczenia: Dziś firma odpowiedzialna za prace porządkowe na terenach zielonych zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, na skutek własnego błędu i niewykonywania zleconych prac zgodnie z umową i naszymi zaleceniami, skosiła trawy ozdobne i kwiaty w dwóch lokalizacjach – przy al. Korfantego 62 i 64. Usunięta roślinność była efektem nasadzeń zrealizowanych w ramach projektów mieszkańców z Zielonego Budżetu Katowic.

Firma świadcząca usługi na rzecz KZGM popełniła niedopuszczalny błąd, który oczywiście spotkał się z naszą natychmiastową reakcją. Rozmawialiśmy z wykonawcą, który już teraz zobowiązał się do odtworzenia zrealizowanych nasadzeń na swój koszt. Ponadto nałożymy na niego karę pieniężną w związku z nieprawidłową realizacją zapisów umowy.

Również jesteśmy mieszkańcami Katowic i zależy nam wszystkim na pięknym, zielonym otoczeniu, które nie tylko wpływa na estetykę, ale ma też ogromne znaczenie dla środowiska. Dlatego chętnie wspieramy wszelkie zielone inicjatywy, jak również realizujemy je samodzielnie. Dbamy o dotychczasowe zieleńce, prowadzimy ich rekultywację bądź też przeprowadzamy zupełnie nowe nasadzenia – zarówno przed budynkami, jak i w podwórzach kamienic.

Chcąc jeszcze bardziej dbać o przyrodę, staramy się też wykorzystywać do podlewania deszczówkę. Do tej pory na zarządzanych przez nas terenach zamontowaliśmy 34 pojemniki do zbierania deszczówki o różnej objętości, od 210 do nawet 1000 litrów. Zebrana w nich woda jest wykorzystywana do podlewania zieleni nie tylko przez pracowników, ale także lokalne społeczności czy przedstawicieli Rady Jednostek Pomocniczych

Dlatego jest nam przykro z powodu zaistniałej dziś sytuacji i dopilnujemy, by wykonawca naprawił wyrządzone przez siebie szkody.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024