Silesion.PL

serwis informacyjny

Giszowiec: przetarg na kolejne osiedle ogłoszony przez Katowicki TBS

Wizualizacja. Przetarg na kolejne osiedle ogłoszony przez KTBS

Wizualizacja. Przetarg na kolejne osiedle ogłoszony przez KTBS

  • Na Giszowcu KTBS zbuduje 111 mieszkań
  • Projekt osiedla zakłada zastosowanie rozwiązań proekologicznych
  • Będzie to czwarta inwestycja KTBS w tej dzielnicy

Katowickie TBS ogłosiło przetarg na budowę osiedla ekologicznego przy ul. Kosmicznej na Giszowcu. Realizacji ma przyświecać idea zrównoważonej architektury. Koncepcja osiedla została wyłoniona w drodze konkursu organizowanego przez katowicki odział SARP i inwestora. Najlepszą wizję dla inwestycji zaproponowało biuro architektoniczne K3Xmore, które w ramach nagrody zostało zaproszone do zaprojektowania inwestycji.

– Z niecierpliwością czekam na realizację tego osiedla, które stanie się doskonałym uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty. W porównaniu do obecnego rynku mieszkaniowego będzie to opcja atrakcyjna cenowo, przy utrzymaniu wysokich standardów, więc stanie się wygodnym i innowacyjnym miejscem do życia dla przyszłych mieszkańców – przekonuje prezydent Katowic Marcin Krupa

Osiedle, które nie obciąża natury

Planowane osiedle będzie zawierało szereg proekologicznych rozwiązań. Znajdą się tam np. ogrody deszczowe, będą zastosowane ekologiczne materiały budowlane, fotowoltaika. Projektanci założyli także autonomiczny system ogrzewania oraz maksymalne wykorzystanie wód opadowych. Co ciekawe osiedle nie będzie włączone w sieć ogrzewania systemowego gdyż całe ciepło będzie pozyskiwane z głębinowych i powietrznych pomp ciepła. Przestrzeń wokół budynków będzie nietypowa jak na dotychczasowe standardy budownictwa. Ma być tam maksymalnie ograniczony ruch samochodowy, przestrzenie sprzyjające kontaktom społecznym, a budynki będą otoczone drzewami.

Wizualizacja. Przetarg na kolejne osiedle ogłoszony przez KTBS3
Wizualizacja. Przetarg na kolejne osiedle ogłoszony przez KTBS

– Zamierzamy starać się o uzyskanie certyfikatu Zielony Dom dla tej inwestycji. To pierwszy polski certyfikat oceniający inwestycje mieszkaniowe w ramach wielu kryteriów budownictwa zrównoważonego – mówi Janusz Olesiński prezes Katowickiego TBS.

111 komfortowych mieszkań

W ramach osiedla powstanie 7 trzy i czteropiętrowych budynków z windami. W zbudowanych domach znajdzie się 111 różnej wielkości lokali. Przyszli najemcy będą mogli wybierać wśród mieszkań od jednopokojowych kawalerek do czteropokojowych przeznaczonych dla rodzin. Najwięcej przewiduje się tych dwupokojowych o wielkości do 55m kw. Wszystkie mieszkania będą posiadały komórki lokatorskie, balkony, tarasy lub ogródki. Na jedno mieszkanie będzie przypadało 1,5 miejsca parkingowego, ale większość z nich znajdzie się w garażach podziemnych Chętne do budowy osiedla firmy mogą składać oferty do 29.06.2023 r. Zwycięzca postępowania przetargowego będzie miał 25 miesięcy na ukończenie inwestycji.

KTBS wybiera Giszowiec

Nowy zespół budynków przy ul. Kosmicznej będzie czwartą inwestycją Katowickiego TBS na Giszowcu. Dotychczas powstały tam 2 osiedla pod Kasztanami, a niedawno zakończyła się budowa kompleksu domów jednorodzinnych przy ul. Przyjaznej i Kwiatowej. Giszowiec to bardzo popularna dzielnica Katowic głównie dzięki bardzo dobremu skomunikowaniu, niepowtarzalnemu klimatowi historycznej zabudowy i bliskości natury. Należy spodziewać się dużej popularności planowanej tu inwestycji TBS.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023