Silesion.PL

serwis informacyjny

Orlen PKO Volley Tour w Przysusze wystartował. Kibice czekają na gwiazdy PlusLigi

Orlen PKO Volley Tour w Przysusze wystartowal. Kibice czekaja na gwiazdy PlusLigi

Orlen PKO Volley Tour w Przysusze wystartowal. Kibice czekaja na gwiazdy PlusLigi

Przy pięknej pogodzie w piątek wystartował turniej siatkówki plażowej z cyklu Orlen PKO Volley Tour w Przysusze na Mazowszu. W imprezie udział bierze ponad sześćdziesiąt par w turniejach mężczyzn i kobiet. Impreza potrwa do niedzieli, a w piątek odbyły się eliminacje do turnieju głównego.

To trzeci turniej cyklu Orlen PKO Volley Tour – pierwszy odbył się w Sulejowie, a drugi w ostatni weekend w Starych Jabłonkach. Kibicom w Przysusze, wśród wielu polskich gwiazd siatkówki plażowej, pokaże się m.in. najlepsza męska para turnieju w Starych Jabłonkach Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz. To główni faworyci do zwycięstwa wśród mężczyzn. Z kolei turniejową jedynką u pań jest duet Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak.

– Już eliminacje stały na dobrym poziomie, więc turniej główny zapowiada się znakomicie. Z pewnością kibiców, którzy wybiorą się na turniej czekają dwa dni bardzo emocjonującej siatkówki plażowej – mówi Piotr Skiba, główny organizator turnieju. Pula nagród w Orlen PKO Volley Tour wynosi 80 tysięcy złotych, a w obu turniejach głównych wystartuje po szesnaście par.

W piątek awans do turnieju głównego kobiet wywalczyły pary Agnieszka Makaruk/Karina Jakuć, Dominika Taranko/Barbara Adamska, Aleksandra Lipska/Magdalena Saad, Julia Kielak/Maja Kruczek, Karolina Makaruk/Kamila Klajman, Julia Gierczyńska/Aleksandra Chudzik, Katarzyna Szymoniak/Agnieszka Wiśniewska oraz Olga Klocek/Magdalena Rapacz-Matras. Z kolei wśród mężczyzn przepustkę do dalszej gry wywalczyły ekipy Mateusz Zięba/Jan Krasiński, Andrzej Paszkowski/Tomasz Wołoszuk, Rafał Maluchnik/Paweł Pietkiewicz, Igor Ciemachowski/Adam Sobstyl, Jakub Nowak/Mateusz Michalak, Piotr Filipowicz/Bartłomiej Gajdek, Martin Chiniewicz/Tomasz Jaroszczak oraz Stanisław Wawrzyńczyk/Bartek Malec.

Już w sobotę kibicom pokaże się dwukrotny mistrz świata w siatkówce halowej Dawid Konarski, który dzięki dzikiej karcie zagra w turnieju głównym w parze z Piotrem Ilewiczem. Z kolei w turnieju pań dziką kartę od organizatorów otrzymały Joanna Wiatr i Ewelina Brzezińska. Organizację turnieju w Przysusze wsparły firmy PKN ORLEN oraz PKO Bank Polski.

W trakcie zawodów kibice mogą korzystać z atrakcji towarzyszących. Tuż przy boiskach, we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Mazowszem, powstało miasteczko sportu. Już pierwszego dnia w miasteczku, gdzie jest przygotowana cała masa sportowych atrakcji, były tłumy dzieciaków.

– W niedzielę czekają nas decydujące mecze, ale również niezwykły charytatywny meczu gwiazd. W trakcie meczu przeprowadzone będą licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz małego Kubusia, który walczy o swoje zdrowie – dodaje Skiba. Kibicom mają pokazać się m.in. byli i obecni reprezentanci Polski w siatkówce halowej Aleksander Śliwka, Paweł Zagumny, Jan Firlej, Michał Ruciak i Dawid Konarski, czy trzykrotny olimpijczyk w siatkówce plażowej Grzegorz Fijałek.

fot. Kamil Pastusiak/KamPas Sport
fot. Kamil Pastusiak/KamPas Sport

Turniej z cyklu Orlen PKO Volley Tour odbywa się w niezwykle urokliwym miejscu – na plaży Topornia w Przysusze. W sobotę i niedzielę zmagania rozpoczną się o godz. 9. W niedzielę o godz. 15 rozpocznie się finał turnieju kobiet, a o godz. 16 finał turnieju mężczyzn. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Patronat nad rozgrywkami objęła Polska Liga Siatkówki S.A.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024