Silesion.PL

serwis informacyjny

Orlen PKO Volley Tour w Przysusze za nami. Brożyniak, Janiak oraz Saad i Lipska ze złotymi medalami

Orlen PKO Volley Tour final

Orlen PKO Volley Tour final

Aleksandra Lipska i Magdalena Saad wśród kobiet oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak wśród mężczyzn wygrali turniej siatkówki plażowej z cyklu Orlen PKO Volley Tour w Przysusze na Mazowszu. W sumie w rozgrywkach udział wzięło ponad sześćdziesiąt par, a ozdobą turnieju był mecz gwiazd z udziałem byłych i obecnych reprezentantów Polski, w tym mistrzów świata.

Turniej w Przysusze był trzecim w tegorocznym cyklu Orlen PKO Volley Tour – pierwszy odbył się w Sulejowie, a drugi w ostatni weekend w Starych Jabłonkach. Czwarty, ostatni turniej cyklu, odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia w Kołobrzegu. Organizację turnieju w Przysusze wsparły firmy PKN ORLEN oraz PKO Bank Polski. Pula nagród w Orlen PKO Volley Tour wynosi 80 tysięcy złotych.

W finale turnieju kobiet Aleksandra Lipska i Magdalena Saad pokonały turniejową jedynkę Justynę Łukaszewską i Izabelę Błasiak 2:1 (26:24, 17:21, 15:11). Lipska i Saad, które na co dzień występują w rozgrywkach TAURON Ligi, w turnieju w Przysusze grały od eliminacji, ale przebrnęły do wielkiego finału, w którym okazały się lepsze.

Rzeczywiście, to była ciężka przeprawa, ale szczęśliwa dla nas. Niesamowite jest grać dla takiej publiczności. Rewelacyjnie się tutaj czułyśmy – mówiła Lipska, która została wybrana MVP turnieju kobiet.

Z Olą gra się rewelacyjnie, uzupełniamy się i nie pamiętam ani jednego momentu, w którym miałyśmy zadyszkę. Myślę, że niepotrzebnie w ćwierćfinale zrobiło się nieco nerwowo, a dziewczyny za mocno emocjonalnie do tego podeszły. To przede wszystkim siatkówka plażowa, czyli kupa „funu”. O tym zawsze trzeba pamiętać, że to jest przede wszystkim „fun” – dodała Saad.

W finale turnieju mężczyzn Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak pokonali Igora Ciemiachowskiego i Adama Sobstyla 2:0 (21:12, 21:19). Dla Brożyniaka i Janiaka to trzecia z rzędu wygrana w Przysusze. Janiak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Można powiedzieć, że jest to nasza ziemia. Z Piotrkiem wygrywam trzeci raz z rzędu, kiedyś, chyba osiem lat temu, też wygrałem. To jest dla nas szczególne miejsce. Za każdym razem, jak graliśmy w finale, trybuny były pełne. Granie przy tak licznej publiczności to jest to, po co to robimy. To jest wielka przyjemność i mam nadzieję, że za rok też tutaj wygramy – mówił Brożyniak.

Po pierwszym, bardzo wysoko wygranym secie, w drugim faworyci musieli się już mocno napracować. – Ja wiedziałem, że w drugim secie walka będzie dużo bardzo zacięta. Gdy jest spora strata często się delikatnie odpuszcza, by wrócić do swojej gry od następnego seta. I tak dokładnie było w finale – dodał Jędrzej Brożyniak. Brązowe medale w turnieju wywalczyli Julia Kielak i Maja Kruczek wśród pań oraz Marcin Ociepski i Michał Kądzioła wśród panów.

Turniej, jak co roku, wywołał olbrzymie zainteresowanie. W niedzielę podczas meczów finałowych trybuny na plaży Topornia były wypełnione do ostatniego miejsca. Kibice chętnie wspierali też aukcje charytatywne, z których dochód został przeznaczony na rzecz chorego małego Kubusia, który każdego dnia walczy o swoje zdrowie. Siatkarze uczestniczący w meczu gwiazd przywieźli bardzo atrakcyjne fanty, m.in. koszulki z autografami podwójnych zwycięzców Ligi Mistrzów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy piłki z autografami reprezentantów Polski. W czasie meczu gwiazd z kolei jeden z kibiców zapłacił aż siedem tysięcy złotych za koszulkę z autografami reprezentantów Polski!

Śmiałem się, bo wczoraj od chłopaków zbierałem autografy i mówiłem im, że przyjeżdżam tutaj licytację. Naprawdę wielki szacunek dla tego pana, który wylicytował tą koszulkę za 7000 zł – mówił Łukasz Kaczmarek, reprezentant Polski, siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jeden z uczestników meczu gwiazd. Oprócz niego na boisku pojawili się m.in. Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Jan Firlej, Jakub Bucki, Michał Ruciak, Wojciech Żaliński i Grzegorz Fijałek, trzykrotny olimpijczyk w siatkówce plażowej.

Przyjechałem tutaj w szczytnym celu, bo wszyscy graliśmy dla tego chłopaczka. Dla mnie to też jest na pewno coś fajnego wrócić do siatkówki plażowej, pobawić się w piachu. Wiemy dobrze, że dziś czasu wolnego zbyt dużo nie ma, bo już jutro wylatujemy do Włoch na turniej finałowy, ale bardzo cieszę się, że znalazłem chwilkę. Kilka lat temu miałem okazję grać tutaj w turnieju razem z Dominikiem, który jest współorganizatorem tego turnieju. Naprawdę ten turniej rośnie, rośnie niesamowicie. Ja Jestem tutaj po paru latach i naprawdę wielki szacunek dla organizatorów – dodał Kaczmarek.

Naprawdę organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali fantastycznie ten turniej. Zarówno ta część sportowa, czyli rozgrywki na bardzo wysokim poziomie, także słuszna pula nagród, bo przez to chętnie przyjeżdżają tu najlepsze pary. No i cała ta oprawa artystyczna, czyli mecz gwiazd, czy atrakcje dla dzieciaków pozwalają tutaj spędzać miło czas całym rodzinom – mówił Wojciech Żaliński, na co dzień siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorzy już zapowiadają, że za rok w Przysusze także odbędzie się święto siatkówki plażowej.Myślę, że w lipcu kolejny raz się spotkamy. Nasz turniej już na stałe wszedł do kalendarza wydarzeń w siatkówce plażowej. Wiadomo, że robimy to nie dla siebie, a dla zawodników, ale przede wszystkim dla promocji naszego regionu, naszego miasta i naszych sponsorów oraz cudownych kibiców – mówi Piotr Skiba, organizator turnieju Orlen PKO Volley w Przysusze.

Imprezie towarzyszył szereg atrakcji dla kibiców, m.in. zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Mazowszem miasteczko sportu. Miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza młodszych sympatyków sportu, którzy dzięki temu bardzo aktywnie spędzali czas. Patronat nad rozgrywkami objęła Polska Liga Siatkówki S.A.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023