Silesion.PL

serwis informacyjny

Wielkie gwiazdy na Orlen PKO Volley Tour w Przysusze. Będą mistrzowie świata!

Wielkie gwiazdy na Orlen PKO Volley Tour w Przysusze. Beda mistrzowie swiata

Wielkie gwiazdy na Orlen PKO Volley Tour w Przysusze. Beda mistrzowie swiata

36 par w turnieju mężczyzn oraz 32 w turnieju kobiet – tak wygląda obsada Orlen PKO Volley Tour w Przysusze na Mazowszu. Trzydniowa impreza w siatkówce plażowej rozpocznie się w piątek, a na niedzielę zaplanowany jest wielki charytatywny mecz gwiazd z udziałem byłych i obecnych reprezentantów Polski w siatkówce!

To trzeci turniej cyklu Orlen PKO Volley Tour – pierwszy odbył się w Sulejowie, a drugi w ostatni weekend w Starych Jabłonkach. Kibicom w Przysusze, wśród wielu polskich gwiazd siatkówki plażowej, pokaże się m.in. najlepsza męska para turnieju w Starych Jabłonkach Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz.

Bardzo cieszymy się z obsady, która jest naprawdę wyjątkowo mocna. To gwarantuje nie tylko wysoki poziom turnieju, ale również wielkie emocje dla kibiców – mówi Piotr Skiba, główny organizator turnieju. Na listach startowych, zarówno w rywalizacji pań, jak i panów, jest kilka duetów kadrowych. Pula nagród w Orlen PKO Volley Tour wynosi 80 tysięcy złotych. 

Z pewnością atrakcją dla kibiców będzie występ w turnieju jednego z najlepszych graczy PlusLigi – Dawida Konarskiego. Brązowy medalista poprzedniego sezonu w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie oraz dwukrotny mistrz świata zagra w parze z Piotrem Ilewiczem dzięki dzikiej karcie. Organizację turnieju w Przysusze wsparły firmy PKN ORLEN oraz PKO Bank Polski.

W tym roku rozgrywki w Przysusze toczyć się będą na czterech boiskach. Przygotowane zostanie także dodatkowe, piąte – rozgrzewkowe. Przy boisku głównym powstaną trybuny, które pomieszczą pięćset osób, choć jak już poprzednie lata pokazały, dodatkowi kibice obserwują rozgrywki także ze skarpy znajdującej się obok boiska. W trakcie zawodów kibice będą mogli skorzystać z miasteczka sportu, które stanie w okolicy boiska. To atrakcja przygotowana we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Mazowszem. – Atrakcji nie będzie brakowało, przygotowane zostały m.in. siatkarskie warsztaty dla dzieci, a także wiele stref zabawy, z zajęciami fitness, zumbą czy nordic walking. Zależy nam na tym, by kibice w każdym wieku dobrze się bawili przez cały dzień – dodaje Skiba.

Niezwykłe emocje gwarantuje też obsada charytatywnego meczu gwiazd, który zaplanowany jest na godz. 14.10 w niedzielę. Kibicom mają pokazać się m.in. byli i obecni reprezentanci Polski w siatkówce halowej Aleksander Śliwka, Paweł Zagumny, Jan Firlej, Michał Ruciak i Dawid Konarski, czy trzykrotny olimpijczyk w siatkówce plażowej Grzegorz Fijałek. W trakcie meczu przeprowadzone zostaną licytacje na rzecz chorego Kubusia.

Orlen PKO Volley Tour Przysucha fot. KamilP astusiak KAMPasSport
Orlen PKO Volley Tour Przysucha fot. KamilP astusiak KAMPasSport

Turniej z cyklu Orlen PKO Volley Tour odbędzie się na plaży Topornia w Przysusze. Zmagania zawodniczek i zawodników rozpoczną się w piątek o godz. 9 i – podobnie jak w sobotę – potrwają do godz. 18. Największe emocje czekają na kibiców w niedzielę – o godz. 9 rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe turnieju kobiet i mężczyzn. O godz. 10.15 zaplanowany jest start półfinałów kobiet, a godzinę później półfinałów mężczyzn. Następnie odbędą się mecze o 3. miejsce obu turniejów, a o godz. 14.10 zaplanowany jest charytatywny mecz gwiazd. Punktualnie o godz. 15 rozpocznie się finał turnieju kobiet, a o godz. 16 finał turnieju mężczyzn.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Patronat nad rozgrywkami objęła Polska Liga Siatkówki S.A.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023