Silesion.PL

serwis informacyjny

Ołeksandr Azacki nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Oleksandr Azacki nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Oleksandr Azacki nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Ukraiński obrońca, Ołeksandr Azacki, został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. 28-letni defensor podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony w Charkowie Azacki jest lewonożnym zawodnikiem mierzącym 192 cm wzrostu. Dzięki swoim warunkom fizycznym znakomicie odnajduje się na pozycji środkowego obrońcy. 

Jest wychowankiem Metalista, Charków, później był zawodnikiem Dynama Kijów i Czornomorca Odessa. W ostatnim z nich zadebiutował na poziomie seniorskim – w marcu 2016. Nieco ponad rok później wyjechał z Ukrainy, by grać w czeskich i gruzińskich klubach. 

Największe sukcesy

Azacki w seniorskiej piłce grał dotychczas tylko na najwyższych poziomach rozgrywkowych w danych krajach. Za swoje największe osiągnięcie może uznać mistrzostwo Gruzji, po które sięgnął w grudniu minionego roku z Dinamo Batumi (w Gruzji sezon rozgrywany jest systemem wiosna/jesień). W zakończonym dwa tygodnie temu obecnym sezonie 2022 z ekipą z Batumi sięgnął zaś po wicemistrzostwo kraju. Warto dodać, że w ciągu dwóch sezonów spędzonych w Gruzji rozegrał 63 mecze i niewątpliwie stanowił mocny punkt drużyny.

Na koncie ma w sumie 16 spotkań rozegranych w kwalifikacjach do europejskich pucharów: cztery do Ligi Mistrzów (dwa w barwach Torpedo oraz dwa w ekipie Dinamo Batumi), sześć do Ligi Europy (Torpedo) oraz sześć do Ligi Konferencji (wszystkie dla Dinamo Batumi, w tym jedno z tego sezonu przeciwko Lechowi Poznań).

Był również wielokrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Ukrainy. Rozegrał między innymi 13 meczów w kadrze U21.

– Od pewnego czasu szukaliśmy lewonożnego środkowego obrońcy, który wzmocni rywalizację w defensywie. W ostatnich dwóch sezonach Ołeksander rozegrał 63 mecze, zdobywając mistrzostwo i wicemistrzostwo Gruzji. Liczę, że te doświadczenia zaprocentują w Gdyni – przyznaje Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024