Silesion.PL

serwis informacyjny

Na placu budowy Pierwszej Dzielnicy w Katowicach pozostał ostatni żuraw

Na placu budowy Pierwszej Dzielnicy w Katowicach pozostal ostatni zuraw

Na placu budowy Pierwszej Dzielnicy w Katowicach pozostal ostatni zuraw

Na placu budowy Pierwszej Dzielnicy w Katowicach pozostał ostatni żuraw. To oznacza, że prace budowlane zbliżają się do końca. Jeden z budynków ma już niemal gotową izolację dachu a na wyższych kondygnacjach kończy się montaż stolarki aluminiowej. Lada moment rozpocznie się montaż wind, co ułatwi przemieszczanie się w budynku.

W samym sercu Katowic powstaje Pierwsza Dzielnica – nowoczesny kompleks mieszkaniowy, który ma stanowić odpowiedź na potrzeby coraz bardziej wymagających mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie wielu ważnych instytucji kulturalnych, takich jak Strefa Kultury, Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR) oraz Muzeum Śląskie.

Pierwsza Dzielnica ma być przestrzenią możliwości, w której mieszkańcy będą mieli dostęp do wielu udogodnień i atrakcji. Kompleks ma być w pełni wyposażony w infrastrukturę, taką jak parkingi podziemne, sklepy, restauracje, place zabaw, siłownie oraz tereny zielone.

W 2019 roku rozpoczęła się budowa nowego osiedla w Katowicach, zwanego “Pierwszą Dzielnicą”. Projekt przewiduje powstanie około tysiąca mieszkań przy Strefie Kultury. W pierwszym etapie budowy ukończono już trzy budynki z 265 mieszkaniami oraz dwukondygnacyjnym garażem podziemnym.

Obecnie trwają prace nad drugim etapem projektu, który przewiduje powstanie dwóch szesnastopiętrowych budynków. Razem z nimi powstanie 256 mieszkań i apartamentów o różnych metrażach, lokale usługowe oraz pomieszczenia wspólne dla mieszkańców.

Pierwsza Dzielnica ma być nowoczesnym kompleksem mieszkaniowym, zaprojektowanym z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców. Znajdą się w niej zarówno mniejsze mieszkania dla singli i młodych par, jak i większe apartamenty dla rodzin.

Lokalizacja osiedla, przy Strefie Kultury, jest bardzo atrakcyjna. W pobliżu znajdują się liczne punkty kulturalne, sklepy oraz restauracje, a także dobra komunikacja miejska.

Budowa Pierwszej Dzielnicy w Katowicach to ważny projekt dla miasta, który przyczyni się do zwiększenia liczby mieszkańców oraz zwiększenia atrakcyjności dzielnicy.

źródło: twitter.com/tdjestate/własne

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author