Silesion.PL

serwis informacyjny

Gładkie formy, organiczne kształty. Dlaczego warto wprowadzić je do łazienki?

Gladkie formy organiczne ksztalty. Dlaczego warto wprowadzic je do lazienki

Gladkie formy organiczne ksztalty. Dlaczego warto wprowadzic je do lazienki

Przyglądając się najmodniejszym dziś projektom aranżacyjnym nietrudno jest wyróżnić jeden mianownik, łączący je wszystkie. Jest nim styl organiczny. Główne jego wyróżniki, a więc gładkie formy, łuki, obłości i inne meandryczne kształty coraz częściej pojawiają się we wnętrzach. Być może stoi za tym fakt, że elementy te pochodzą wprost z natury, skąd czerpią swoje dobroczynne właściwości. Organiczne motywy wprowadzają atmosferę harmonii i spokoju, poprawiają nastrój i działają kojąco. Łazienka z takimi elementami zyskuje wymiar domowej strefy relaksu, w której po prostu chce się przebywać.

Organiczne elementy w łazience – pomysły

Sposobów na wprowadzenie stylu organicznego do łazienki jest wiele. Na rynku znajdziemy szeroki asortyment materiałów wykończeniowych i dodatków, które nam w tym pomogą. Przykładem mogą być chociażby płytki ze strukturalnym wykończeniem, układające się w fantazyjne wzory i łuki – na przykład w formie ryflowań. Mniej inwazyjnym sposobem na wprowadzenie stylu organicznego do łazienki jest zastosowanie odpowiednich dodatków. Sięgnijmy więc po lustra w nieregularnych, meandrycznych kształtach oraz kuliste, opływowe lampy. Pożądane będą też motywy ceramiczne i strukturalne tkaniny utrzymane w jasnych barwach. Pamiętajmy bowiem, że w stylu organicznym kolor odgrywa ważną rolę. Warto ograniczyć paletę barw do podstawowych tonów, takich jak beże, brązy, biel i szarości.

Meble pasujące do stylu organicznego

Zabudowa łazienki w stylu organicznym powinna być jak najbardziej neutralna w formie. Wprowadzi to wrażenie lekkości i swobody typowej dla stylu organicznego. Warto skłaniać się ku prostym bryłom, pozbawionym motywów ozdobnych, jak na przykład kolekcja MO-RE marki Defra (projekt – Studio Politowicz) w konfiguracji z gładkimi frontami z uchwytem frezowanym przelotowo. – Seria MO-RE oferuje dwa rodzaje frontów do wyboru: fronty zupełnie gładkie, z frezowanym przelotowo uchwytem oraz fronty frezowane na krawędziach, przeznaczone do łączenia z uchwytem TWIG. W pierwszym wariancie, absolutny minimalizm mebli stworzy neutralną bazę całej aranżacji, a frezowany, owalny uchwyt o zaokrąglonych brzegach podkreśli pozostałe motywy stylu organicznego, pełne zaokrągleń, łuków i obłości. – mówi ekspert marki Defra.

Głównym wyróżnikiem kolekcji MO-RE jest jej pełna modułowość. Pozwala ona na łączenie poszczególnych modułów ze sobą i stworzenie własnej zabudowy od podstaw, niemal tak samo, jak w przypadku mebli na wymiar. Znajdziemy w niej szeroką gamę brył, m.in. szafki z drzwiami lub szufladami, słupki, szafki zintegrowane z koszem na bieliznę, półki w formie otwartych kubików, blaty konglomeratowe i laminowane, dedykowane umywalki nablatowe i meblowe oraz lustra. Kolekcja występuje w matowej bieli, matowej czerni oraz w intensywnym kolorze Bodega o barwie ciemnego oranżu. W stylu organicznym najlepiej sprawdzi się ponadczasowa biel. Stworzy ona neutralne tło dla bardziej wyrazistych dekoracji i dodatków w fantazyjnych formach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024