Silesion.PL

serwis informacyjny

Na jaki okres wziąć kredyt?

Na jaki okres musisz wziąć kredyt w zależności od tego, jaką kwotę możesz przeznaczyć na spłatę miesięcznej raty?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę kosztuje kredyt hipoteczny. Kupno mieszkania, zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego to droga inwestycja. Zwykle odłożone na czarną godzinę fundusze są zbyt małe, aby sfinansować transakcję. Kredyt hipoteczny jest bardzo często jedyną opcją na zdobycie własnego lokum, zwłaszcza dla młodych ludzi. Poszukując odpowiedniej oferty bardzo łatwo natkniemy się na liczne kalkulatory dostępne w internecie. Takie narzędzia pozwalają wyliczyć ratę oraz określić koszty całej transakcji.

Warto jednak pamiętać o dodatkowych kosztach. W większości banków obligatoryjnie musimy wykupić ubezpieczenie nieruchomości. Często konieczne jest także wykupienie ubezpieczenia na życie bądź od utraty pracy. Spełnienie wymagań banku zwykle pozwala obniżyć marżę. Warto jednak przeliczyć koszty, gdyż może się okazać, że rata jest niska, ale usługi powiązane z kredytem hipotecznym znacznie podwyższą comiesięczne wydatki. Karta kredytowa, osobiste konto bankowe- nie zawsze są one darmowe. Wszystkie dodatkowe opłaty nie są oczywiste na pierwszy rzut oka. Pamiętajmy o tym, gdy odwiedzimy bank w celu poznania oferty.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024