Silesion.PL

serwis informacyjny

Kredyt gotówkowy – koszt kredytu i wysokości raty

Ceny nieruchomości wzrastają w zastraszającym tempie. Kupno własnego mieszkania to duży wydatek. Obecnie niewiele osób może pozwolić sobie na zakup za gotówkę. Kredyt hipoteczny to jedyna furtka dla wielu klientów. Wybór odpowiedniego banku jest zasadniczą kwestią.

Decydując się na kredyt hipoteczny pamiętajmy, że obciąży on nasz budżet na wiele lat. Wiele banków oferuje zawieszenie spłaty zobowiązania. Czasami jest to jeden miesiąc w roku. Niektóre banki pozwalają odpocząć od kredytu przez cały rok. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą nas spotkać. 

Utrata pracy czy choroba poważnie wpływają na stan naszych środków finansowych. W wielu bankach kredyt hipoteczny jest powiązany z ubezpieczeniem od utraty pracy czy też ubezpieczeniem na życie. Zwykle takie rozwiązanie pozwala na obniżenie marży. Dzięki temu oprocentowanie jest niższe, a co za tym idzie nasza rata również się obniża. Pamiętajmy jednak, że dodatkowe koszty kredytu nie zawsze są szczegółowo przedstawianie przez bank. Zwykle doradca kredytowy mówi o racie oraz oprocentowaniu. Skupiamy się na marży, a zapominamy o tym, że za ubezpieczenie czy kartę kredytową również trzeba płacić.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024