Silesion.PL

serwis informacyjny

Mohammad Awwad na testach medycznych w Lechu Poznań

Lech Poznań jest blisko pozyskania kolejnego piłkarza. W środę od rana testy medyczne przechodzi Mohammad Awwad. Jeśli wszystko będzie w porządku, to ofensywny piłkarz z Izraela zostanie na rok wypożyczony z klubu Maccabi Hajfa. Kolejorz w umowie transferowej zagwarantował sobie również opcję pierwokupu.

23-latek to lewonożny gracz, który ma zwiększyć rywalizację w ataku poznańskiego klubu. Jest bowiem nominalnym napastnikiem i na tej pozycji zaliczył najwięcej występów w dotychczasowej karierze. Może jednak grać również na obu skrzydłach oraz na pozycji ofensywnego pomocnika. Ma jednak przede wszystkim walczyć o miejsce w składzie z atakującymi: Mikaelem Ishakiem oraz Filipem Szymczakiem.

Awwad jest wychowankiem Maccabi Hajfa – klubu z miasta, do którego swego czasu przeniósł się były bramkarz Kolejorza, Jasmin Burić. Tyle że Bośniak z polskim paszportem trafił do lokalnego rywala – Hapoelu. Tymczasem izraelski gracz po raz pierwszy zmienia zespół, do tej pory był wierny zielono-białym. W Ligat ha’Al, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Izraelu, rozegrał 81 meczów, w których strzelił 14 goli i dorzucił 6 asyst. Łącznie ma 91 spotkań w pierwszej drużynie Maccabi i bilans 17 bramek oraz 8 decydujących podań. Miał okazję również rywalizować w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

W środę Maccabi rozgrywa zaległy mecz Ligi Europy z bośniackim Zeljeznicarem Sarajewo. Już jednak bez Awwada, który we wtorek wieczorem przyleciał do Poznania i od rana następnego dnia przechodzi testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Lechem. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to zostanie wypożyczony na rok z opcją pierwokupu po tym okresie.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024