Silesion.PL

serwis informacyjny

Mocny początek „Wiosny jazzowej” w Zakopanem. Ruszyła sprzedaż biletów online.

Mocny poczatek Wiosny jazzowej w Zakopanem

Mocny poczatek Wiosny jazzowej w Zakopanem

Tegoroczna edycja uznanego festiwalu organizowanego przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury odbywa się w odświeżonej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym również do szerszej publiczności. Zapowiadają się koncerty, które dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń. Bilety są już dostępne online na platformach Going oraz Empik.

Na początek koncert pochodzącego z Kijowa skrzypka Siergieja Wowkotruba z towarzyszeniem orkiestry Gypsy Swing Quartet oraz znakomitej saksofonistki Patsy Gamble.

Ukraiński muzyk wraz ze swoim zespołem nawiązują do gatunku nazywanego gypsy jazz, w którym elementy jazzu łączą się z folkową, cygańską muzyką. Efekt jest imponujący.

Ich koncert to, jak mówią, podróż w czasie do zadymionych knajpek, w których rodził się ten gatunek. Możemy się spodziewać wpadających w ucho aranżacji i wspólnej zabawy z publicznością.

Patsy Gamble, to z kolei znakomita brytyjska saksofonistka, wokalistka, kompozytorka. Jako muzyk sesyjny współpracowała z największymi gwiazdami sceny popowej na świecie takimi jak: Rod Stewart, Mick Jagger, Steve Winwood czy Chris Farlow.

Jej repertuar to wpadające w ucho, swingujące utwory. W czasie koncertu usłyszymy sporo standardów i popularnych piosenek oraz jej własne kompozycje utrzymane w stylu smooth – funky.

Ten koncert odbędzie się 30 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przy Krupówkach 41 o godz. 18.30. Bilety są dostępne za pomocą aplikacji going: https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane-30-kwietnia/kwiecien-2022

Dzień wcześniej (29 kwietnia o godz. 13.00.) Sergiej Wowkotrub wystąpi w ramach prologu muzycznego na otwartej scenie, na balkonie „Bazaru Polskiego” przy Krupówkach 41.

To również jeden z elementów wychodzenia „Wiosny jazzowej” w przestrzeń miasta. Koncerty odbywające się poza salami koncertowymi z pewnością przyciągną uwagę tysięcy gości odwiedzających wówczas Zakopane.

Dodajmy, że w drugim dniu Festiwalu na balkonie „Bazaru Polskiego” wystąpi jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich „ulicznych” zespołów jazzowych Kraków Street Band.

Ich nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak występy na krakowskim Rynku i placach wielu miast w Europie i na świecie. Początek tego koncertu 30 kwietnia o godz. 12.00.

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner Strategiczny: LOTTO

Partner: Hotel Aries & Spa, Sklep odzieżowy Top Brand (C.H. Krupówki 40), Społem Zakopane, Delikatesy Gamma Zakopane

Partnerzy honorowi: Narodowe Centrum Kultury, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, International Jazz Day

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP3 Kraków, TVP3 Katowice, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul, Jazz It Up!, Tygodnik Podhalański, Podhale24, Góral Info, Serwis Informacyjny Watra, Podhale Region

  • 29 kwietnia / piątek

godz. 13:00
Prolog Muzyczny Wiosny Jazzowej – Siergiej Wowkotrub
Balkon „Bazaru Polskiego” ul. Krupówki 41

  • 30 kwietnia / sobota

godz. 12.00
PROLOG MUZYCZNY WIOSNY JAZZOWEJ – Kraków Street Band

Balkon „Bazaru Polskiego” ul. Krupówki 41

godz. 14.00 -17.00

International  Jazz  Day.

Dzień Polsko Ukraiński Pod Giewontem –

Kapela Andrzeja Fiś Jarząbka  – Fiś Banda 
Zespół SchocolaD
Kwartet Galicyjski

Park Miejski im. Marszałka J. Piłsudskiego

  • godz. 18.30

Patsy Gamble Band

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

  • godz. 22.00

G4 – Gamble, Gorczyca, Jońca, Malik

Aries Hotel & SPA, ul. Zaruskiego 5

  • 1 maja / niedziela

godz.18.30
Krzysztof Ścierański Quartet
Wojciech Gogolewski Trio – Skaldowie na jazzowo
Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

  • godz. 22.00

Rasm Almashan

Aries Hotel & SPA, ul. Zaruskiego 5

  • 2 maja / poniedziałek

godz. 19.00

Sławek Uniatowski
Ewa Bem
Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024