Silesion.PL

serwis informacyjny

Wiosna Jazzowa w Zakopanem 30 kwietnia – 2 maja 2022

Wiosna Jazzowa w Zakopanem 30 kwietnia 2 maja 2022

Wiosna Jazzowa w Zakopanem 30 kwietnia 2 maja 2022

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na trzy festiwalowe dni pełne artystycznych wrażeń. Zakopiańska Wiosna Jazzowa zagra już po raz osiemnasty, a na miłośników jazzu czekają wyjątkowe wrażenia muzyczne, bowiem artyści pojawią się w tym roku na trzech różnych scenach. Sam program tegorocznego festiwalu pokaże jak brzmi jazz z rozmaitych półek stylistycznych, nie zabraknie polskich legend muzycznych, ale pojawią się także goście z zagranicy. Słowem, Wiosna Jazzowa 2022 ta sama, ale nie taka sama.

Główną sceną tegorocznego festiwalu, będzie sala w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, ale koncerty odbędą się również we wnętrzach hotelu Aries&SPA. Prolog festiwalu, zarówno w piątek jak i sobotę, zostanie zagrany wprost z balkonu Galerii Sztuki, a zatem wszyscy spacerujący po Krupówkach, będą mieli okazję do nieoczekiwanych spotkań z artystami.

W sobotę, dokładnie w Międzynarodowym Dniu Jazzu, na scenie na balkonie, pojawi się zespół Kraków Street Band – mieszanka bluesa, country i jazzu gwarantowana. Zespół zagra tuż po premierze nowej płyty „Czekanie”. Fuzja smooth, funky, popu i jazzu na najwyższym poziomie, to już kolejna gwiazda – Patsy Gamble, znakomita saksofonistka, która współpracowała i nagrywała m.in. z Rodem Stewartem i Mickiem Jaggerem z The Rolling Stones. Wśród gwiazd tegorocznego festiwalu pojawi się znakomity ukraiński skrzypek Siergiej Wowkotrub, który ze swoim zespołem Gypsy Swing Quartet przywoła najwspanialsze tradycje tzw. gypsy jazzu, ze szczególnym ukłonem w stronę Django Reinhardta i Stephana Grapelliego, niemniej, wielbiciele innych mistrzów jazz manouche, nurtu zapoczątkowanego przez braci Baro, Sarane, Matelo Ferreta także znajdą coś dla siebie.

Niedziela rozpocznie się od występu nowego kwartetu wirtuoza basu i gitary Krzysztofa Ścierańskiego. Legendy jazzowej nie musimy rekomendować, ale tym razem zabrzmi jazz-fusion z elementami world, etno i popu. Niedzielny wieczór zakończy się akcentem podhalańskim, a jednocześnie ponownie hołdem złożonym polskiej piosence – przeboje Skaldów w jazzowej konwencji zaprezentuje Wojciech Gogolewski Trio.

Finał poniedziałkowy to prawdziwy crème de la crème jazzowego śpiewania. Na początek znakomity Sławek Uniatowski, który przeniesie nas w bardzo intymny świat piosenki. Sznyt, styl, szlachetność, niezapomniane melodie i elegancja oraz sporo nawiązań do wybitnych polskich wokalistów. Artysta zaprezentuje również swój muzyczny dorobek. Naszą festiwalową podróż muzyczną zakończy tego dnia Ewa Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego. Wyborne przeboje, swing oraz urok powracającej na scenę artystki będą genialnym zwieńczeniem Wiosny Jazzowej 2022.

Warto dodać, że w sobotę i w niedzielę, tuż po zakończeniu koncertów w Galerii Miejskiej, rozpoczną się muzyczne spotkania w hotelu Aries. W sobotę pojawi się tam kwartet G4 – Gamble, Gorczyca, Jońca, Malik, a w niedzielę, znakomita wokalistka Rasm Almashan, która wraz z zespołem zaprezentuje materiał z płyty „Yemenia”.

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to muzyczne wydarzeniektóre na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Zakopanego. Po raz pierwszy została zorganizowana w maju 2004 roku. Festiwal oprócz współczesnych akcentów, od początku doskonale wpisuje się także w tradycję. Warto przypomnieć, że Jazz w Zakopanem rozbrzmiewał bowiem już w latach 30. XX wieku.

Znakomici artyści, wspaniałe podhalańskie plenery i muzyka, która rozbrzmiewać będzie w stolicy Tatr. Postawmy zatem na dobre emocje, które podczas festiwalu w Zakopanem pojawią się na pewno. Zapraszamy!

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Sponsor: LOTTO

Partner: Hotel Aries & Spa, Sklep odzieżowy Top Brand (C.H. Krupówki 40)

Bilety już w sprzedaży:

https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane/kwiecien-2022

WIOSNA JAZZOWA 2022 – Program

29 KWIETNIA / PIĄTEK


godz. 13:00

PROLOG MUZYCZNY WIOSNY JAZZOWEJ
– Siergiej Wowkotrub

Balkon „Bazaru Polskiego” ul. Krupówki 41

30 KWIETNIA / SOBOTAgodz. 12.00

PROLOG MUZYCZNY WIOSNY JAZZOWEJ – Kraków Street Band

Balkon „Bazaru Polskiego” ul. Krupówki 41

godz. 14.00 -17.00
INTERNATIONAL  JAZZ  DAY.

DZIEŃ POLSKO UKRAŃSKI POD GIEWONTEM –

Kapela Andrzeja Fiś Jarząbka  – Fiś Banda 
Zespół SchocolaD
Kwartet Galicyjski

Park Miejski im. Marszałka J. Piłsudskiego

godz. 18.30

PATSY GAMBLE BAND

SIERGIEJ WOWKOTRUB GYPSY SWING QUARTET

Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

BILETY:

https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane-30-kwietnia/kwiecien-2022
godz. 22.00

G4 – GAMBLE, GORCZYCA, JOŃCA, MALIK
Aries Hotel & SPA, ul. Zaruskiego 5

1 MAJA / NIEDZIELA

godz.18.30

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI QUARTET

WOJCIECH GOGOLEWSKI TRIO – Skaldowie na jazzowo

Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

BILETY:

https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane-1-maja/kwiecien-2022

godz. 22.00

RASM ALMASHAN

Aries Hotel & SPA, ul. Zaruskiego 5

2 MAJA / PONIEDZIAŁEK


godz. 19.00

SŁAWEK UNIATOWSKI


EWA BEM Z KWARTETEM ANDRZEJA JAGODZIŃSKIEGO

Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego, ul. Krupówki 41

BILETY:

https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane-2-maja/kwiecien-2022

KARNET 3-DNIOWY:

https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane/kwiecien-2022

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Wiosna Jazzowa w Zakopanem 30 kwietnia – 2 maja 2022

  1. Bardzo cieszy mnie to, że ,,Wiosna” wraca po dwóch latach! Oczywiście będę!

Comments are closed.