Silesion.PL

serwis informacyjny

Metrorower rusza 25 lutego 2024 r. na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Fot. Nextbike / GZM

W Katowicach, Sosnowcu, Tychach, Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich i Czeladzi wkrótce zagoszczą stacje Metroroweru Transport GZM, co wzbudza spore zainteresowanie wśród mieszkańców. Nowe stacje, które będą punktami wypożyczeń i zwrotów rowerów, zyskają charakterystyczne “totemy”, na których znajdować się będą istotne informacje dotyczące funkcjonowania systemu, cennik oraz regulaminy.

Metrorower, który ruszy 25 lutego, stanie się największym systemem rowerów miejskich w Polsce i jednym z największych w Europie. Docelowo będzie składał się z 7000 rowerów, umożliwiając podróżowanie po 31 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Plan zakłada, że system wystartuje w 8 miastach już tego dnia.

Fot. Nextbike / GZM

Nowy system Metroroweru będzie rewolucyjnym rozwiązaniem dla mieszkańców regionu. Pozwoli na swobodne podróżowanie między miastami bez konieczności martwienia się o granice administracyjne. Zastąpi on dotychczasowe systemy rowerów miejskich, zapewniając użytkownikom możliwość wygodnych i spontanicznych wypraw.

Innowacyjne technologie, które zostaną zastosowane w Metrorowerze, uczynią korzystanie z rowerów jeszcze łatwiejszym i bardziej przyjemnym. Dzięki wyposażeniu rowerów w nadajniki GPS, lokalizacja i wypożyczanie będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Rowerki IV generacji będą lżejsze, bardziej dynamiczne i wygodne, co sprawi, że podróż nimi będzie prawdziwą przyjemnością.

Fot. Nextbike / GZM

Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu GZM, podkreśla, że Metrorower to kolejny krok w integrowaniu regionu oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie mieszkańcom. Nowe stacje Metroroweru nie tylko będą miejscami wypożyczeń i zwrotów, ale także będą wyróżnikiem GZM w przestrzeni publicznej, podkreślając unikalność i nowoczesność regionu.

Tomasz Wojtkiewicz, CEO firmy Nextbike, operatora Metroroweru, podkreśla zaś znaczenie szacunku wobec lokalnej przestrzeni miejskiej. Wdrażając nowy system, firma dąży do tego, aby rowery miejskie były integralną częścią krajobrazu miejskiego, wspierając lokalną społeczność i przyczyniając się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Dzięki Metrorowerowi mieszkańcy regionu GZM zyskają nową, wygodną i ekologiczną formę transportu, która wpisze się w ducha współczesności i dbałości o środowisko.

25 lutego rusza Metrorower – największy w Polsce i jeden z największych w Europie systemów roweru miejskiego. System docelowo składał się będzie z 7000 rowerów i pozwoli na podróżowanie po 31 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zgodnie z planem, 25 lutego system ruszy w 8 miastach. Metrorowerem będzie można poruszać się po wszystkich miastach GZM nie zważając na granice między miastami i gminami, system zastąpi wszystkie znane mieszkańcom systemy rowerów miejskich i zapewni możliwość swobodnych podróży, bez obaw o to czy przypadkiem nie wyjechało się poza granice miasta. Jedyne o czym użytkownik musi pamiętać to to, aby rower zwrócić we właściwym miejscu – na stacji. Dodatkowo nowa technologie umożliwią, że rowery miejskie będzie można wypożyczać i oddawać na stacji bez wpinania ich do stojaka.

Fot. Nextbike / GZM

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024