Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagrają by wspomóc podopiecznych katowickiego Domu Aniołów Stróżów

Konferencja prasowa zapowiadająca Legendarny Kosmiczny Mecz Fot. D. Czapla

Dobroczynny cel, doskonała organizacja oraz fantastyczna publiczność, która kupując bilety wspiera najmłodszych. Już 22 marca na parkiecie katowickiego Spodka w siatkówkę i koszykówkę zagrają między innymi Mariusz Kałamaga, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Małgorzata Glinka-Mogentale, Joanna Jędrzejczyk, Sławomir Peszko, Paweł Domagała, Łukasz Koszarek, Jerzy Mielewski. Trwa sprzedaż biletów na kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz.

– To jest mecz inny niż wszystkie, mieszanka sportowej rywalizacji, przyjaznej atmosfery i przede wszystkim otwartych serc osób, które chcą pomagać innym. W katowickim Spodku niejeden raz sportowcy walczyli o najwyższe laury. Obiekt służy także szczytnym celom. Zapraszam 22 marca, by poczuć atmosferę tego legendarnego obiektu, miło spędzić czas w rodzinnej atmosferze i wspomóc dzieci ze Śląska i Zagłębia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tegoroczny mecz to trzecia edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami, która odbędzie się w Spodku. Na kibiców czekać będzie wielkie sportowe show, w którym wezmą udział takie osobistości, jak Krzysztof Ignaczak, Mateusz Gamrot, Sławomir Szmal, Adam Van Bendler, Anna Wyszkoni i wielu innych.

Organizatorzy i Stowarzyszenie

Legendarny Kosmiczny Mecz to wielkie sportowe show i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny! Agencja STAR MANAGER Piotr Sobik wraz z Bartoszem Demczukiem z Kabaretu Młodych Panów od 2011 roku tworzy wydarzenie, które swoją skalą przerasta inne eventy charytatywne na Śląsku. Pierwsze Legendarne Kosmiczne Mecze organizowane były w Rybniku, szybko jednak okazało się, że popularność imprezy jest tak duża, że konieczne było przeniesienie wydarzenia do większej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Po latach wielkiego sukcesu Kosmicznych Meczy, organizatorzy postanowiliśmy ponownie podnieść poprzeczkę i wyprodukować to wyjątkowe wydarzenie w katowickim Spodku.

Po raz kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz zostanie zorganizowany z myślą o Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Domu Aniołów Stróżów”. Wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla stowarzyszenia w styczniu 2022 roku. Dom Aniołów Stróżów od przeszło 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom ubogim z  śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dla wielu potrzebujących Dom Aniołów jest ich drugim domem. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje szereg akcji i wydarzeń, które mają przysłużyć się pozyskaniu funduszy na niesienie codziennej pomocy.

Zakup biletów już jest możliwy

Już wystartowała sprzedaż biletów – cegiełek na Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami. Zakupu można dokonać na stronie www.legendarnykosmicznymecz.pl, a także na portalach biletowych.

– To jest dla nas rok szczególny, bo obchodzimy 30-lecie swojej działalności. To jest długa historia, a czasy w których funkcjonujemy są trudne. Pogarsza się sytuacja psychiczna wielu dzieci, dlatego potrzebują one naszego wsparcia – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym stowarzyszenia.  W poprzednim roku w Spodku w LKM zgrali m. in.: Jerzy Dudek, Joanna Jędrzejczyk, Sebastian Świderski, Ewelina Lisowska, Czadomen, Magda Steczkowska oraz Michał Kincel.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024