Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Spychała zawodnikiem Warty Poznań

Kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał z Wartą Poznań Mateusz Spychała. 22-letni boczny obrońca został zawodnikiem „Zielonych” na zasadzie wolnego transferu. W minionym sezonie nowy piłkarz Warty rozegrał 24 mecze w PKO Ekstraklasie, w barwach Korony Kielce.

Mateusz jest naszym pierwszym, ale nie ostatnim wzmocnieniem prawej strony obrony. Cieszymy się, że wybrał Wartę Poznań, ponieważ to młody, perspektywiczny zawodnik, z doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy, a do tego Wielkopolanin – podkreśla dyrektor sportowy Robert Graf i dodaje: – Wierzymy w to, że podniesie jakość oraz wzmocni rywalizację na prawej stronie obrony Warty Poznań.

Mateusz Spychała pochodzi z Sierakowa i rozpoczął przygodę z piłką w tamtejszej Warcie. Z niej trafił do Lecha Poznań. Przez 7 lat grał i trenował w jego zespołach juniorskich, a następnie występował w rezerwach. Odszedł z Bułgarskiej jako 18-latek i reprezentował barwy Radomiaka Radom, Wigier Suwałki i Stali Mielec.

W 2019 roku przeniósł się do Korony Kielce i w minionym sezonie zagrał dla niej 24 razy w Ekstraklasie. Odszedł z Korony po zakończeniu rozgrywek i jako wolny zawodnik związał się z Wartą Poznań. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy obrońca „Zielonych” jest byłym, młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrach juniorskich do lat 16, 17, 18, 19 i 20 rozegrał ponad 20 spotkań, a po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił w marcu 2019 roku, gdy reprezentacja U-20 pokonała 3:1 Anglię.

Jest szóstym wzmocnieniem beniaminka PKO Ekstraklasy w tym oknie transferowym. Wcześniej umowy z klubem z Drogi Dębińskiej podpisali: bramkarz Daniel Bielica, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz Mateusz Kuzimski, który jest napastnikiem

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024