Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Sevela – Mamy silną ofensywę, ale chcemy poprawić grę w obronie

Już dziś „Miedziowi” rozegrają spotkanie kontrolne z Pogonią Szczecin w Opalenicy. Korzystając z okazji, postanowiliśmy porozmawiać chwilę ze szkoleniowcem zespołu – Martinem Sevelą.

Jak Trener oceni pierwsze dni po powrocie do treningów?

– Na początku przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne badania. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, po czym kolejnym etapem przygotowań jest wyjazd na obóz do Opalenicy. Zagramy tam dwa sparingi z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach treningi będą nieco krótsze, ale bardzo intensywne, aby dobrze przygotować się do rozgrywek. Każde zajęcia będą przeprowadzone z piłką. Chcemy być również w wysokiej formie pod względem fizycznym. Razem z trenerem przygotowania motorycznego ustaliliśmy szczegółowy plan, dzięki któremu będziemy w pełni gotowi. Najważniejsze dla mnie jest to, aby piłkarze podczas treningów pokazali dużo jakości oraz nie doznali poważniejszych urazów.

Jaki jest plan na najbliższy spotkanie sparingowe z Pogonią?

– Chcę, aby każdy z zawodników zagrał w jak największym wymiarze czasowym. Będzie to dobre przygotowanie do najbliższego meczu, którym jest rywalizacja w Pucharze Polski.

Jakie są ambicje zespołu związane z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski?

– Chcemy zajść jak najdalej. Puchar Polski jest najkrótszą drogą umożliwiającą grę w europejskich pucharach. Musimy zachować koncentrację, ponieważ w rywalizacji pucharowej nie ma możliwości rewanżu. Każde spotkanie jest dla nas tak samo ważne.

Jak Trener oceni nowych zawodników, którzy niedawno dołączyli do KGHM Zagłębia?

– Zarówno Jakub Wójcicki jak i Jakub Żubrowski to doświadczeni zawodnicy, którzy wcześniej występowali w PKO Ekstraklasie. Ważne jest to, aby byli zdrowi i pokazali zaangażowanie na boisku. Są z nami również Karol Podliński, który najlepiej czuje się jako klasyczna dziewiątka. Jest także ciekawy bramkarz,  Kamil Bielikow. Pojechali z drużyną na obóz i być może dostaną swoją szansę w meczu. Następnie podejmiemy decyzję, czy testowani zawodnicy zostaną z nami na dłużej.

Czy Jakub Wójcicki i Jakub Żubrowski posiadają mentalność, która może sprawić, że determinacja zespołu będzie jeszcze większa?

– Oczywiście, obaj zawodnicy pokazali w swoich poprzednich drużynach ogromne zaangażowanie oraz charakter. Przede wszystkim mają też wysokie umiejętności piłkarskie, dlatego wiedzieliśmy, że obaj piłkarze będą dla nas dużym wzmocnieniem.

Trenerze, a Pana zdaniem kto będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa w kolejnym sezonie?

– Myślę, że faworytem będzie Legia Warszawa, która zdobyła w tym roku mistrzostwo bez większych problemów. Drugim zespołem, który również może powalczyć o wysoką pozycję jest Lech Poznań.

Jaki cel indywidualny oraz drużynowy stawia przed sobą Trener w nadchodzących rozgrywkach?

– Chcemy strzelić jeszcze więcej bramek niż w poprzednim sezonie, jednocześnie tracąc ich mniej. Dzięki temu zdobędziemy większą ilość punktów. Zamierzamy grać widowiskowo oraz wprowadzać do pierwszego zespołu kolejnych wychowanków z naszej Akademii. Chcemy zająć jak najwyższą pozycję w tabeli, aby nasi kibice byli usatysfakcjonowani. W każdym spotkaniu naszym celem będzie zwycięstwo oraz gra z pełnym zaangażowaniem.

Co może być w takim razie naszym atutem, a także czego możemy się obawiać?

– Myślę, że atutem będzie walka i zaangażowanie zespołu w każdym meczu. Według mnie jest to bardzo ważne, aby wygrać. Mamy także silną i skuteczną ofensywę, ale chcemy poprawić grę całego zespołu w obronie. Z pewnością musimy ustabilizować naszą formę, tak aby grać z większą powtarzalnością. Obawiam się jedynie poważniejszych kontuzji, ale wierzę, że cała drużyna jest dobrze przygotowana do startu sezonu i w każdym spotkaniu będziemy mieli do dyspozycji najlepszych zawodników.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024