Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia Lubin

Martin Dolezal trzecim transferem KGHM Zaglebia Lubin

Martin Dolezal trzecim transferem KGHM Zaglebia Lubin

31-letni napastnik Martin Doležal został dziś nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Czeski zawodnik podpisał z klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Martin Doležal przyszedł na świat 3 maja 1990 roku w czeskim mieście Valašské Meziříčí. Pierwsze kroki z piłką stawiał w FK Rajnochovice. W seniorskiej piłce zadebiutował w 2008 roku będąc piłkarzem Sigmy Ołomuniec, w której spędził łącznie sześć lat. W 2014 roku przeszedł do innego przedstawiciela czeskiej ekstraklasy FK Jablonec, w którym jego kariera rozkwitła na dobre. Przez blisko siedem lat w tym klubie rozegrał łącznie 274 spotkania, w których zdobył 85 bramek oraz 25 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. W swojej karierze dotychczas rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji narodowej. W obecnych rozgrywkach w barwach FK Jablonec rozegrał 17 meczów ligowych oraz pięć w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w których czterokrotnie trafił do siatki rywali.

Kontrakt Doležala będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author