Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Czyż odchodzi z Warty Poznań do Rakowa Częstochowa

Transfery

Transfery

Po pół roku spędzonym w Warcie Poznań z Klubem żegna się Szymon Czyż. 21-letni pomocnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do Rakowa Częstochowa. W ramach transakcji, na najbliższe pół roku „Zieloni” wypożyczą z zespołu wicemistrzów Polski skrzydłowego, Daniela Szelągowskiego.

Szymon Czyż podpisał kontrakt z Wartą Poznań latem 2021 roku, po tym jak rozstał się z Lazio Rzym. W bieżącym sezonie wystąpił w 15 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których wypracował dwie bramki: w wyjazdowych spotkaniach ze Śląskiem Wrocław oraz Piastem Gliwice. Jako zawodnik poznańskiego Klubu zagrał też trzy razy w reprezentacji Polski U-20 oraz jedno w kadrze do lat 21.

W poniedziałek młody piłkarz poleciał na zgrupowanie do Turcji z Rakowem Częstochowa. Podpisał z tym klubem kontrakt i zmienia barwy na zasadzie transferu definitywnego. Tej zimy z Warty Poznań odszedł też Aleks Ławniczak, który został zawodnikiem Zagłębia Lubin. – Odejście Szymona Czyża to drugi i ostatni z naszych planowanych transferów wychodzących za gotówkę w tym oknie. Filozofia prowadzenia Klubu zakłada, że ze względów finansowych musimy co pół roku sprzedawać zawodnika. W poprzednim okienku ten cel nie został zrealizowany, więc teraz musieliśmy to nadrobić – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

W przeciwnym kierunku – z Rakowa Częstochowa do stolicy Wielkopolski – podąży Daniel Szelągowski, który zostanie wypożyczony do Warty Poznań do końca obecnego sezonu ligowego. Wkrótce przekażemy więcej informacji na temat tego transferu czasowego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author