Silesion.PL

serwis informacyjny

Mariusz Pawełek na dłużej w GKS-ie Jastrzębie

Mariusz Pawełek zostaje w GKS-ie Jastrzębie! Doświadczony golkiper związał się z Klubem nową umową, która będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony.

Mariusz Pawełek dołączył do GKS-u Jastrzębie przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. W minionych rozgrywkach wystąpił w 19 spotkaniach ligowych i w sześciu z nich zachował czyste konto. Kibice w pamięci zapewne cały czas mają fantastyczny występ Mariusza w spotkaniu przeciwko Bruk-Betowi Termalica Nieciecza, gdzie popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami, a także obronił rzut karny, wykonywany przez Romana Gergela.

Nowa umowa czterokrotnego reprezentanta Polski obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Po zaledwie 11 dniach od zakończenia sezonu 2019/2020 zawodnicy GKS-u Jastrzębie wznowią przygotowania do trzeciego z kolei sezonu na zapleczu ekstraklasy.

Tegoroczna letnia przerwa w rozgrywkach ligowych będzie wyjątkowo krótka. Ostatni mecz minionego sezonu i inaugurację rozgrywek w sezonie 2020/2021 dzieli zaledwie 35 dni, co oznacza także skrócone przygotowania.

Po dziesięciu dniach urlopów, w środę, 5 sierpnia, pierwsza grupa zawodników GKS-u Jastrzębie spotka się ponownie w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie tradycyjnie już przejdzie testy motoryczne. Pierwsze wspólne zajęcia na boisku przy ul. Kościelnej zaplanowano na czwartek, na godzinę 10:00. W sobotę i niedzielę testy motoryczne w Akademii Wychowania Fizycznego przejdą druga i trzecia grupa zawodników.

Przed inauguracją nowego sezonu, którą zaplanowano na 29-30 sierpnia (terminarz nie jest jeszcze znany), jastrzębski zespół ma w planach rozegranie dwóch meczów sparingowych. Ponadto zagramy również wyjazdowe spotkanie ze Stomilem Olsztyn w ramach 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Termin tego spotkania nie został jeszcze ustalony.

Znany jest już jeden z dwóch sparingpartnerów jastrzębkieego zespołu. W środę, 12 sierpnia, zagramy z czeskim MFK Karvina. Miejsce i godzina tego spotkania są w trakcie ustalania, podobnie jak drugi sparingpartner.

W najbliższych dniach informować będziemy także o kolejnych ruchach kadrowych w jastrzębskim zespole. Dodatkowo przypominamy, że ze względu na obostrzenia w związku epidemią koronawirusa, wszystkie treningi są zamknięte dla mediów zewnętrznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author