Silesion.PL

serwis informacyjny

Lotnisko Katowice po raz pierwszy obsłużyło 5-milionowego pasażera.

fot. Katowice-Airport

Historia międzynarodowego portu lotniczego Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, często określanego jako Katowice Airport, to historia dynamicznego rozwoju i wzrostu liczby podróżnych. W dniu 3 listopada 2023 roku Katowice Airport osiągnęło ważny kamień milowy, obsługując po raz pierwszy w historii aż 5 milionów pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Szczęśliwym pasażerem, który miał zaszczyt być właśnie tym pięciomilionowym podróżnym, okazała się Pani Aleksandra. Przyleciała ona do Katowic z Dortmundu na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air. To wyjątkowy moment w historii lotniska, który podkreśla jego rosnące znaczenie i popularność jako miejsca wyjazdów i przylotów.

Na powitanie pięciomilionowego pasażera czekały specjalne podarunki, przygotowane przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, linię Wizz Air oraz firmę Baltona SA. To gest doceniający znaczenie podróżujących i świętujący rozwój lotnictwa w regionie Śląska.

Kiedy przypatrujemy się historii Katowice Airport, widzimy wyjątkową ewolucję. W roku 2005 lotnisko obsłużyło po raz pierwszy 1 milion pasażerów w ciągu jednego roku kalendarzowego. To już wtedy było ważnym osiągnięciem, ale okazało się tylko zapowiedzią szybkiego wzrostu. W 2008 roku liczba pasażerów wzrosła do 2 milionów, a w 2015 roku przekroczono próg 3 milionów pasażerów. Dynamiczny rozwój kontynuował się, i w 2018 roku Katowice Airport obsłużyło już 4 miliony pasażerów. Teraz, w 2023 roku, przekroczono magiczną granicę 5 milionów podróżnych.

Co ciekawe, prognozy na przyszłość wydają się jeszcze bardziej obiecujące. Aktualna prognoza wskazuje, że już w 2024 roku katowickie lotnisko obsłuży 6 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. To dowodzi rosnącej roli regionu Śląska jako ważnego centrum lotniczego w Polsce i Europie.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach jest ważnym punktem na mapie regionu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Położony około 33 kilometrów na północ od centrum Katowic, jest łatwo dostępny zarówno dla mieszkańców Śląska, jak i dla podróżujących z innych regionów. Port lotniczy Katowice oferuje szeroką gamę połączeń krajowych i międzynarodowych, co sprawia, że staje się wygodnym i atrakcyjnym wyborem dla podróżujących.

Warto również dodać, że port lotniczy Katowice dysponuje jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce, liczącą 3200 metrów długości i 45 metrów szerokości. To oznacza, że jest przygotowany na przyjęcie różnych rodzajów samolotów, w tym dużych maszyn, co daje pasażerom jeszcze więcej możliwości wyboru linii lotniczych i kierunków podróży.

Obsłużenie 5-milionowego pasażera w Katowice Airport to ważne osiągnięcie, które podkreśla rosnącą popularność tego międzynarodowego portu lotniczego. Dynamiczny wzrost liczby podróżnych od 1 miliona w 2005 roku do 5 milionów w 2023 roku jest świadectwem nie tylko wzrastającego ruchu lotniczego w regionie, ale także o rosnącej atrakcyjności Śląska jako miejsca wyjazdów i przyjazdów.

Przyszłość wydaje się równie obiecująca, z prognozami wskazującymi na dalszy wzrost. Katowice Airport staje się ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce i na arenie międzynarodowej, co zapewnia podróżnym jeszcze więcej możliwości. To również dowodzi dynamiki rozwoju regionu Śląska i jego rosnącego znaczenia jako centrum lotniczego w Europie Środkowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023