Silesion.PL

serwis informacyjny

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Katowicach potrwa od 17 listopada do 7 stycznia

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, radości, i wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Jednym z wyjątkowych miejsc, które wypełniają się tą magiczną atmosferą, jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W 2023 roku i 2024 roku, jarmark ten obiecuje być jeszcze bardziej malowniczy i pełen atrakcji, przyciągając mieszkańców i turystów z całego regionu.

Katowice – świąteczne centrum Górnego Śląska

Katowice, jako stolica Górnego Śląska, co roku staje się sercem bożonarodzeniowej magii. Jarmark Bożonarodzeniowy to wyjątkowy okres w roku, kiedy centrum miasta przemienia się w bajkową krainę pełną kolorowych światełek, tradycyjnych stoisk, i świątecznej muzyki. To idealne miejsce, aby poczuć ducha świąt i rozpocząć świąteczne przygotowania.

Data i lokalizacja katowickiego jarmarku

W 2023 roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach rozpocznie się w piątek 17 listopada i potrwa aż do niedzieli 7 stycznia 2024 roku. Lokalizacją tego wydarzenia jest tradycyjnie Rynek w centrum miasta. To miejsce staje się sercem świątecznych atrakcji i skupia uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Jarmark to doskonałe miejsce, aby znaleźć wyjątkowe ozdoby choinkowe i prezenty dla bliskich. Stoiska tętnią życiem i oferują szeroki wybór produktów, które doskonale nadają się na podarunki świąteczne. Rękodzieło jest tu na wagę złota, a każdy może znaleźć coś wyjątkowego.

Ozdoby choinkowe i prezenty

Na jarmarkowych stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności, sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów! W tym roku znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych jak również dekoracja domu i wigilijnego stołu. Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów. Wizyta na katowickim jarmarku będzie okazją, by kupić bombki szklane z częstochowskiej manufaktury, a także ceramiczne kwiatki, bombki i grzybki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu.

Kulinarne delikatesy

Jarmark Bożonarodzeniowy to także prawdziwa uczta dla podniebienia. Odwiedzający mogą spróbować tradycyjnych potraw świątecznych, takich jak kiełbasa grillowana na miejscu, krupniok, czyli regionalna przysmak Śląska, i oczywiście, aromatycznego grzanego wina, które idealnie rozgrzewa w chłodne dni grudnia.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez pyszności – na stoiskach znajdziemy podpłomyki alzackie, owoce w czekoladzie, langosze, churrosy, kurtosze, orzeszki prażone, pieczone kartofle, bigos z dziczyzny, pierogi, żurek, fasolka, bogracz, barszcz czerwony, pajdę ze smalcem, wyroby włoskie, salami, cantuchi, szynki parmeńskie, oliwki, suszone wędliny, chleb, sękacze, chałwę słonecznikową. Dla miłośników trunków dostępne będą ekologiczne polskie regionalne wina, wino grzane, herbata zimowa, nalewki śląskie, wino Bio, likiery, poncze a także herbaty i kawy z całego świata.

Rozrywka dla całej rodziny

To wyjątkowe wydarzenie przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla najmłodszych przygotowane są liczne atrakcje, takie jak przejażdżki na karuzelach, spotkania z Mikołajem, i różnorodne gry i zabawy. To doskonała okazja, aby spędzić rodzinny czas w świątecznej atmosferze.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach podczas każdej edycji pojawiają się niecodzienne atrakcje, dostępne dla widzów tylko raz w roku i tylko w Katowicach. Oprócz wiktoriańskiej karuzelibożonarodzeniowej szopki wykonanej ze słomy czy drewnianego pociągu, do którego będzie można wejść, by pooglądać sceny z polskich bajek dostępna będzie także bajkowa wioska, tj. drewniane domki ze specjalnie zaprojektowanymi, unikatowymi sceneriami. Zobaczyć w nich będzie można: zespół św. Mikołaja śpiewający i grający na instrumentach, śpiewającego, ołowianego żołnierzyka, chór aniołków, chatkę trolli i skrzatów, warsztat stolarski elfów, a nawet sklep z misiami.

Koncerty i widowiska świąteczne

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego nie brakuje kulturalnych wydarzeń. Na scenie często odbywają się koncerty, występy zespołów i chórów, oraz tradycyjne przedstawienia związane ze świętami. To doskonała okazja, aby cieszyć się magią świąt i pięknem kultury regionu.

Na przejażdżkę dookoła Jarmarku zabierze nas polarny ekspres – elektryczna kolejka, która będzie woziła dzieci po terenie wydarzenia. Pojawi się także Mini Park Świateł, czyli teren o wymiarach 14 na 14 metrów z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Natomiast na Placu Teatralnym, podobnie jak w ubiegłym roku, stanie koło widokowe – tzw. młyńskie koło.

Niepsodzianki podczas katowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Każdego roku organizatorzy starają się wprowadzić coś nowego, aby uczynić jarmark jeszcze bardziej atrakcyjnym. W 2023/2024 roku odwiedzający mogą spodziewać się nowych stoisk z pysznymi przekąskami, różnorodnych atrakcji, i pięknych dekoracji, które wypełnią miasto świątecznym blaskiem.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach to wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku przyciąga tłumy. To doskonałe miejsce, aby poczuć magię świąt, cieszyć się tradycyjnymi smakami, i znaleźć wyjątkowe prezenty. W 2023/2024 roku Katowice ponownie zamienią się w centrum bożonarodzeniowej magii, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich odwiedzających. To świąteczne wydarzenie, które warto uwzględnić w kalendarzu na okres Bożego Narodzenia.

W jakich godzinach otwarty jest jarmark w Katowicach?

od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00
w piątek, sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00
Strefa gastronomiczna – godziny otwarcia 10:00- 22:00

Ile kosztuje grzaniec na Bożonarodzeniowym Jarmarku w Katowicach?

W zeszłym roku 200 ml grzańca kosztowało 18 zł.

Kiedy odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach?

Otwarcie katowickiego kiermaszu świąteczny zaplanowano na piątek 17 listopada 2023 roku, natomiast zakończenie odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2024 roku

Jakie są ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach?

W zeszłym roku kiełbasa z grilla kosztowała 22 zł, a porcja krupnioka to wydatek 18 zł. Krupniok z ziemniakami puree i kapustą to koszt 22 zł.
W przypadku Diabelskiego Młyna Katowice, bilet normalny w ubiegłym roku kosztował 20 zł, a rodzinny (2+2) to wydatek 70 zł. Dzieci do piątego roku życia wchodzą bezpłatnie, pod warunkiem, że są pod opieką dorosłych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023