Silesion.PL

serwis informacyjny

Lodowisko i Park Zimowy w Wiśle już otwarte

Lodowisko i Park Zimowy w Wisle juz otwarte

Lodowisko i Park Zimowy w Wisle juz otwarte

Sobota 10 grudnia, kilka dni po kalendarzowych „mikołajkach”, a w Wiśle dzieje się na całego! Na wielką uciechę tych najmłodszych, ale i tych ciut starszych mieszkańców Perły Beskidów, otwarto lodowisko i park zimowy. A wszystko to mieści się na terenie Basenów Wisła.

Na uroczyste otwarcie przybyła liczna gromadka dzieci wraz z opiekunami, którzy z żywym zainteresowaniem brały udział w interaktywnym spektaklu pt. „Halo, halo Mikołaju”. Była również okazja, by dzieciaki poznały zasady bezpieczeństwa zimą dzięki prelekcjom policji, pokazom ratowniczym GOPRu oraz zabawom z wesołym, policyjnym psem Sznupkiem. W ramach zajęć profilaktycznych policjanci rozdali dzieciom odblaski zachęcając, by je nosiły i tym samym były widoczne.

Kulminacyjnym momentem tego dnia, było uroczyste rozświetlenie parku zimowego, którego dokonał Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok w asyście wiślańskich milusińskich. Gdy wokół pogasły wszystkie światła, na komendę Mikołaja rozświetlono cały park, który zrobił nie małe wrażenie na wszystkich wokół. Zimowe iluminacje niedźwiedzia, renifera czy łyżwiarki są piękną ozdoba parku zimowego oraz atrakcją, którą warto zobaczyć. W rozświetlonej ramce można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z pozdrowieniami z Wisły, a świetlistemu bałwankowi warto przybić piątkę na do widzenia.

Chwilę później na taflę lodowiska oficjalnie wjechali pierwsi łyżwiarze i łyżwiarki. Otwarcia również dokonał burmistrz Wisły, który zachęcał i zapraszał wszystkich do jak najczęstszych wizyt na lodowisku.

Park Zimowy i lodowisko to z pewnością miejsce, które przypadnie Wam do gustu. Prócz świetlnych atrakcji i możliwości szaleństwa na lodzie w parku można skorzystać także z zimowej karuzeli czy zjazdu na pontonach, zaś ogrzać się i posilić można w punktach gastronomicznych.

Jeśli chcesz wesoło i atrakcyjnie spędzić czas – odwiedź Park Zimowy i lodowisko!

Park Zimowy i lodowisko czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 20:00, a od piątku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 21:00. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej: www.parkzimowywisla.pl

źródło: UM Wisła

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author