Silesion.PL

serwis informacyjny

Legalny Betclic z końcówką PL…pozostałe łamią ustawę hazardową

Pomimo ogromnej wręcz ilości firm bukmacherskich, zaledwie garstka z nich oferuje legalne zakłady. Obecnie zaledwie 10 firm posiada licencję wydawaną przez Ministra Finansów, która umożliwia przyjmowanie zakładów bukmacherskich przez internet. W przypadku stacjonarnych punktów problem ten znika, gdyż wszystkie punkty prowadzą działalność w sposób legalny i zgodny z prawem. Zmiany zaszły zgodnie z ustawą z 2017 roku, a problem ten był mocno nagłaśniany w mediach. Będzie jednak kolejny, legalny internetowy gracz na polskim rynku zakładów, które oferują internetowe usługi. Mowa o BetClic. 

Kolejny gracz na rynku

26 września BetClic (a dokładnie spółka BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie, działający przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o.) otrzymał licencje wydawaną przez Ministra Finansów. Pod tą nazwą spółka prowadzi również działalność bukmacherską w innych krajach, jako BetClic Do momentu wejścia ustawy hazardowej, BetClic nie był legalnym zakładem bukmacherskim online. Obecnie sytuacja się zmieniła i korzystanie z usług tej strony będzie w pełni bezpieczne i legalne. Warto jednak pamiętać o tym, że hazard uzależnia. Obecnie BetClic na mocy koncesji, może prowadzić działalność zakładów wzajemnych w sieci. Zalicza się więc do grona legalnych bukmacherów. Warto jednak pamiętać, że w rejestrze rządowym znajduje się ponad 50 domen międzynarodowych BetClic (z końcówkami .com .eu), które są zakazane. Wersja polska jest  w pełni bezpieczna, a korzystanie z niej legalne. Osoby, które korzystają z usług tego bukmachera, powinny mieć świadomość, że korzystanie z jego usług nie wiąże się z sankcjami prawnymi, jakie grożą użytkownikom portali zagranicznych dotyczących obstawiania online zakładów. Kara za korzystanie z takich zakładów może wynosić nawet 3 miliony złotych!

Strona legalnego bukmachera Betclic.pl

Od kiedy BetClic jest w Polsce legalny?

Jest to sprawa stosunkowo świeża, gdyż BetClic powrócić ma z impetem na polski rynek pod koniec 2018 roku. Biuro MF poinformowało, iż wniosek BetClic na urządzanie zakładów wzajemnych został pozytywnie rozpatrzony i bukmacher może prowadzić swoją działalność legalnie. Na wielu forach internetowych można dostrzec, że są to doniesienia prawdziwe, a gracze są mile zaskoczeni posunięciem BetClic. Korzystanie z usług legalnych bukmacherów to ogromna korzyść da wszystkich graczy. To pewność finansowa gracza. Dlaczego? Dlatego, że nowa ustawa zakłada obowiązek utrzymywania stabilizacji finansowej wśród legalnych bukmacherów. Każdy z graczy może być pewny wypłacalności bukmachera oraz mieć pewność, że środki zostaną wypłacone szybko i bez żadnych komplikacji! Podsumowując: zakłady bukmacherskie BETCLIC, działające pod adresem internetowym z końcówką .pl czyli Betclic.pl są w naszym kraju legalne (zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017), natomiast zakłady bukmacherskie Betclic’a działające pod innymi adresami…łamią Polską ustawę hazardową.

w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą Strona Betclic City łamiąca ustawę hazardową Strony Betclic dostępne dla użytkownika z Polski (na dzień 5 listopada 2018)

Zwykły użytkownik sieci, chcący postawić kilka złotych na zakładach sportowych, może w tej sytuacji poczuć się zagubiony…

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą:

Zgodnie z art. 5 ust. 1b ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471, z późn. zm.) urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa.

Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet może być prowadzona po uzyskaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o grach hazardowych loterie promocyjne mogą być urządzane na podstawie udzielonego zezwolenia.

Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty niewykonujące monopolu państwa w tym zakresie, które urządzają gry hazardowe przez sieć Internet bez wymaganego zezwolenia.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia. Wyjątek od tej zasady stanowi art. 89 ust. 5, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.

W myśl art. 89 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlegają także dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu udostępniania usług płatniczych na stronach wykorzystujących nazwy domen internetowych wpisanych do Rejestru oraz przedsiębiorca telekomunikacyjny niewywiązujący się z obowiązku blokowania dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen wpisanych do Rejestru.

Zgodnie z art. 107 § 2 ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 2016 r. poz. 2137, z późn. zm.) karze grzywny do 120 stawek dziennych podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej. Zgodnie z art. 109 Kodeksu karnego skarbowego uczestnik w grze hazardowej, urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author